Stowarzyszenie Iławski Klub „Amazonki" świętuje 25 lecie swojej działalności!

Stowarzyszenie Iławski Klub „Amazonki" świętuje 25 lecie swojej działalności!
Fot. miastoilawa.pl

7 października 2022 r. o godz. 12:00 w Kinoteatrze „Pasja” w Iławie przy ul. Niepodległości 13 a, Iławskie Amazonki świętować będą 25-lecie swojej działalności.

Stowarzyszenie jest członkiem Federacji Stowarzyszeń Amazonki z siedzibą w Poznaniu oraz Warmińsko-Mazurskiej Unii Amazonek. Obecnie zrzesza 40 osób.

– Dziś „Amazonki” to grupa kobiet, która przez lata swojej systematycznej pracy na rzecz chorych wypracowała profesjonalizm i skuteczność działania, pięknie wpisana w panoramę naszego miasta. Działanie nasze obejmuje dwa bloki: to co robimy dla siebie jako organizacja samopomocowa oraz to co robimy dla innych, szczególnie w zakresie edukacji zdrowotnej i profilaktyki, bowiem „POMAGAJĄC INNYM POMAGAMY SOBIE” – podkreśla Adela Kowalska, Prezes Stowarzyszenia.

– Stowarzyszenie zajmuje się przede wszystkim szeroko pojętą rehabilitacją psychofizyczną. Rehabilitacja w naszym Klubie to ważna forma terapii, podnosząca sprawność ruchową, wywołująca radość i zadowolenie. Wiemy, że „Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Przekazanie go choremu wraz z osobowością i sercem czyni ten lek niezastąpionym.” – dodaje Adela Kowalska.

– Nowotwór nadal budzi strach, lęk i rozpacz. Silny stres jaki odczuwamy, to duży uraz psychiczny. Wtedy bardzo ważna jest nasza psychika, jej wsparcie w procesie zdrowienia. W obliczu choroby nie można być samotnym, trzeba otworzyć się na rodzinę, przyjaciół. Pozwolić, aby pomagał nam psycholog. W rzazie potrzeby Stowarzyszenie zapewnia kobietom profesjonalną pomoc psychologiczną – zatrudniając psychologów, którzy pracując różnymi metodami potrafią dać wiarę w siebie, wykorzenić złe emocje, pokonać strach, być szczęśliwym i dawać szczęście innym mimo choroby – mówi Barbara Podwojewska Wiceprezes Stowarzyszenia.  

25 lat działalności Iławskiego Klubu Amazonek to niezliczone spotkania integracyjne, wyjazdy, turnusy, pikniki, wydarzenia sportowe, pielgrzymki, a także konferencje i wykłady. – Nie ma szczepionki na raka, za to jest profilaktyka – zgodnie podkreślają Panie.

Stowarzyszenie od 2002 roku realizuje programy edukacyjne kształtujące zachowania prozdrowotne dotyczące wczesnego wykrywania raka piersi. Członkinie Klubu docierają do szerokiego kręgu kobiet w różnym wieku, różnych środowisk, ucząc dbałości o własne zdrowie. Współpracują ze specjalistami z dziedziny onkologii, psychologii i rehabilitacji, a także dbają o pozyskiwanie najnowszej wiedzy z dziedziny diagnostyki i metod leczenia.

– Łączy nas trudna walka z chorobą i chęć pomocy innym. Paradoksalnie dzięki chorobie można wiele zyskać – daje nam siłę, dobroć innych i przyjaźń – dodają Iławskie Amazonki.

Uroczystość odbędzie się 7 października (piątek) 2022 r. o godz. 12:00 w Kinoteatrze „Pasja” w Iławie przy ul. Niepodległości 13 a.

Amazonki serdecznie zapraszają!

Osoba do kontaktu Joanna HINCMAN 608 373 132

Joanna Chłądzyńska
Rzecznik Prasowy Grupa NU-MED S.A.
Print Friendly, PDF & Email