Steve Silberman „Autyzm. Historia geniuszu natury i różnorodności neurologicznej”

Steve Silberman  „Autyzm. Historia geniuszu natury i różnorodności neurologicznej”
Fot. materiały prasowe/pixabay.com

Czym jest autyzm? Zaburzeniem rozwojowym towarzyszącym człowiekowi przez całe życie czy naturalnie występującą w świecie formą perspektywy poznawczej przypominającą geniusz? Na te nurtujące pytania, próbuje odpowiedzieć w swojej najnowszej książce pt. „Autyzm. Historia geniuszu natury i różnorodności neurologicznej” Steve Silberman, dziennikarz „Wire”.

Steve Silberman w swojej publikacji odkrywa tajemniczą historię autyzmu oraz rzuca nowe światło na to, co słynni naukowcy usiłowali stłumić w zarodku, ukazując przy tym niezwykły potencjał osób dotkniętych autyzmem. Dziennikarz odwołuje się w niej do badań pionierów w dziedzinie autyzmu, jak i do przewrotnej koncepcji różnorodności neurologicznej, teorii zaginionego plemienia, która głosi, że autyzm, dysleksja czy ADHD nie są bynajmniej nieprawidłowościami. To po prostu efekt naturalnych wariacji w genomie człowieka.

Jak podkreślaja wydawcy jest to siążka, która zredefiniuje ludzkie zrozumienie historii, znaczenia, funkcji oraz wpływu różnorodności neurologicznej na świat człowieka.

Wydawnictwo Kobiece
Print Friendly, PDF & Email