Startuje EURO 2020. Transmisje z udogodnieniami dla OzN

Startuje EURO 2020. Transmisje z udogodnieniami dla OzN
Fot. Mateusz Misztal

Dziś rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Wszystkie mecze pokaże Telewizja Polska. Zgodnie z zapowiedzią publicznego nadawcy, transmisje będą dostępne z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. Podczas trwającego miesiąc turnieju fani piłki nożnej w wydaniu reprezentacyjnym będą mogli obejrzeć w sumie 51 meczów.

Dziś w Rzymie na Stadio Olimpico na murawę wybiegną piłkarze reprezentacji Włoch i Turcji (transmisja w TVP1 i TVP 4K). Ceremonię otwarcia uświetni występ Andrei Bocellego. – Słynny tenor zaśpiewa utwór pt. „Nessun dorma” – zdradza portal sport.tvp.pl powołując się na włoskie media.

Niewidomy artysta w 2016 roku wystąpił także podczas innej piłkarskiej imprezy – finału Champions League. W Mediolanie zaśpiewał wówczas hymn Ligi Mistrzów.

Telewizja Polska, która w naszym kraju jest oficjalnym nadawcą turnieju EURO 2020, mecze będzie transmitować w TVP 1, TVP 2 oraz w TVP Sport. Transmisje będą dostępne także w jakości 4K na kanale TVP 4K.

Wszystkie mecze będą także dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Możliwe będzie włączenie napisów dla osób niesłyszących. Wyboru będzie także można dokonać w kwestii ścieżki dźwiękowej – dostępny będzie bowiem komentarz tradycyjny, a także komentarz z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących.

Podczas dzisiejszego meczu o komentarz audiodeskrypcyjny zadbają dziennikarze Polskiego Radia: Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski.

Print Friendly, PDF & Email