Startuje 11. edycja Budżetu Obywatelskiego. Etap pierwszy - zgłoś swój pomysł!

Startuje 11. edycja Budżetu Obywatelskiego. Etap pierwszy - zgłoś swój pomysł!
Fot. materiały prasowe

Prawie 4 mln złotych do dyspozycji mieszkańców Elbląga w 2023 roku. Startuje kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego, a jakie projekty zostaną zrealizowane zależy od pomysłowości i zaangażowania elblążan.

Być może tradycyjnie będą to place zabaw, może remonty chodników, czy imprezy w parkach lub szkołach. A może to będzie zupełnie coś nowego, co spodoba się głosującym? Tak naprawdę wszystko zależy od dobrego wniosku i ilości głosów na niego oddanych.

Urząd Miejski zaprasza – rusza 11 edycja elbląskiego BO z najwyższą, jak dotąd sumą środków finansowych.

Etap pierwszy – zgłoś swój pomysł w terminie do 5 czerwca br.

W tej edycji pula środków na realizację zwycięskich zadań wynosi 3.920.000 zł – po 530.000 zł na każdy z pięciu okręgów oraz 1.270.000 zł na inicjatywę ogólnomiejską. Dodatkowo, w każdym z okręgów, zostanie wydzielona kwota po 30.000 zł na małe projekty. Wartość każdego z nich nie może przekroczyć 10.000 zł.

Składać wnioski i głosować mogą wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek.

Dla wszystkich Państwa, którym potrzebna będzie pomoc przy sporządzeniu wniosku, organizowane są konsultacje z mieszkańcami w dniach 24, 26 i 31 maja w godzinach 09:00 – 15: 00 osobiście w pokoju nr 200 Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1 lub telefonicznie pod nr tel. 55 237 47 94 lub 55 239 34 63.

Wniosek można pobrać ze strony internetowej TUTAJ lub otrzymać jego wersję papierową w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu i Ratuszu Staromiejskim.

Wypełnione wnioski należy złożyć do 5 czerwca 2022 roku w wersji papierowej do Biura Podawczego Urzędu Miejskiego w Elblągu ul. Łączności 1 oraz w Punkcie Informacyjnym Ratusza Staromiejskiego ul. Stary Rynek 25.

Szczegółowy harmonogram tegorocznej edycji znajduje się TUTAJ w załączonym Zarządzeniu Prezydenta Elbląga.

Urząd Miejski w Elblągu zachęca do udziału w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, by razem zmieniać miasto na jeszcze lepsze!!!!

Szczegółowe informacje na temat Budżetu Obywatelskiego znajdą Państwo na stronie  www.budzetobywatelski.elblag.eu

Print Friendly, PDF & Email