Starogard Gdański: Koncert Jedności i Nadziei

Starogard Gdański: Koncert Jedności i Nadziei
Mat. prasowe

Starogardzkie Centrum Kultury organizuje wydarzenie kulturalne łączące artystów dwóch krajów, z nadzieją na pokój na Ukrainie i całym świecie. „Koncert Jedności i Nadziei” już 24 lutego o godzinie 17:00 w sali „Sokół”. Na to wyjątkowe muzyczne spotkanie zaprasza Janusz Stankowiak Prezydent Miasta Starogard Gdański.

W czasie koncertu odbędzie się zbiórka świec dla mieszkańców Ukrainy, których domy zostały zniszczone w wyniku działań wojennych.

Biletem wstępu będzie świeca, wosk, ogarek a także koce i śpiwory.

Wspólnie na jednej scenie wystąpią: Grupa dzieci, młodzieży i dorosłych „Perła Ukrainy”, Kinga Wylęgły, Alona Harkavchenko, Plastuś Akademia Małego Artysty, Olha i Edward Pastukh.

„Perła Ukrainy”

Grupy dzieci, młodzieży i dorosłych pod kierunkiem Oleny Mamczenko zaprezentują układy taneczno-teatralne z wielką wdzięcznością dla miasta Starogard Gdański i Polski, z Ukrainą w sercu. Swoje umiejętności taneczne rozwijają dzięki wsparciu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Kinga Wylęgły

Urodziła się w Starogardzie Gdańskim. Jest absolwentką PSM I stopnia w Starogardzie, w klasie fortepianu. Obecnie uczęszcza do 8 klasy PSP w Jabłowie. Uwielbia jeździć na rowerze, czytać dobrą książkę, jest przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, łatwo nawiązuje kontakty z rówieśnikami, jest laureatką wielu Festiwali piosenki o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej: Międzynarodowy Festiwal Sztuki „VIVA LA MUSICA” – Hiszpania – Santa Cruz 2022- Tytuł: „International Young Singer”, Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Tatrzańska Nuta” – Kościelisko 2022- I miejsce, Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2022” – Suwałki – I miejsce, Decyzją Kapituły nadany tytuł „Perełka Kociewia 2022” – Gruczno 2022, Międzynarodowy Festiwal Piosenki WAPA World „Wielkopolski Paradise 2022”- Ostrów Wielkopolski 2022 i wiele innych osiągnięć.

Alona Harkavchenko 

Pianistka i wokalistka z Ukrainy. Ukończyła Szkołę Muzyczną w Połtawie na Ukrainie. Laureatka wielu konkursów wokalnych na poziomie regionalnym i krajowym.

Plastuś Akademia Małego Artysty 

Niepubliczne Przedszkole ze Starogardu Gdańskiego, miejsce dla dzieci, w którym stawia się na rozwój w zakresie talentów artystycznych.

Olha i Edward Pastukh 

Małżeństwo taneczne w tańcu towarzyskim. Mistrzowie Ukrainy w stylach ST i LA. Na Ukrainie prowadzili swoja szkołę tańca, w której wychowali mistrzów Ukrainy.

Organizator: Starogardzkie Centrum Kultury

Partnerzy:
Starogard Gdański
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Kamila Froelke 

UM Starogard Gdański
Print Friendly, PDF & Email