Starogard Gdański: Ambasador Kociewia i Perełki Kociewia – można zgłaszać kandydatów

Starogard Gdański: Ambasador Kociewia i Perełki Kociewia – można zgłaszać kandydatów
Mat. prasowe

Od roku 2018 przy okazji Walnych Plachandrów Kociewskich, Kociewiacy i miłośnicy Kociewia mianują swych „ambasadorów” oraz wyróżniają tytułem Perełki Kociewia ludzi młodych, a prężnie działających na rzecz regionu.

Trzykrotnie już Kapituła ogłaszała, kto uzyskał honorowy tytuł Ambasadora Kociewia i kto został wyróżniony Perełką Kociewia.

W roku 2023 planowane są Czwarte Walne Plachandry Kociewskie. Wszystko wskazuje na to, że – podobnie jak pierwsze – będą one miały miejsce w powiecie tczewskim. Nadchodzi zatem czas zgłaszania kandydatur do tytułów Ambasadora Kociewia i do wyróżnień Perełką Kociewia.

Ambasadorami Kociewia mogą zostać:

  • osoby reprezentujące różne sfery życia społecznego: kultury, edukacji, nauki, polityki, sportu, działalności społecznej i charytatywnej (wyróżnienie w kategorii indywidualnej) oraz instytucje
  • stowarzyszenia, fundacje, placówki kulturalne i oświatowe
  • zespoły artystyczne, grupy nieformalne (wyróżnienie w kategorii zbiorowej).
  • Ambasadorem Kociewia w kategorii biznesu może zostać przedsiębiorstwo, które wykazuje związek z Kociewiem, a ponadto przyczynia się do rozwoju gospodarczego i ekonomicznego regionu, pozytywnie wpływa na lokalny rynek zatrudnienia, wspiera poprzez patronat lub sponsoring – wydarzenia na Kociewiu. W tej kategorii przyznaje się ów honorowy tytuł osobno przedsiębiorstwom mikro i małym oraz średnim i dużym.

Perełką Kociewia

może być uhonorowana osoba młoda (do 35 roku życia) o szczególnym dorobku w różnych dziedzinach życia społecznego (kultura, sztuka, sport, przedsiębiorczość, nauka, inna działalność) na rzecz Kociewia.

Podstawowym warunkiem otrzymania tytułu jest szeroko pojęta działalność na rzecz Kociewia oraz szeroko pojęta promocja tego regionu.

Zgłoś kandydata

Prawo zgłaszania kandydatur mają osoby fizyczne i prawne z terenu Rzeczypospolitej Polskiej.

Wnioski (załączniki do regulaminów) składać należy w terminie do 12 czerwca 2023 r. na adres: Kasztelania Bytońska, Bytonia, ul. Kasztelańska 3, 83-210 Zblewo (z dopiskiem: Ambasador Kociewia lub Perełka Kociewia).

Wnioski oraz regulamin do pobrania TUTAJ.

Materiał prasowy: Kasztelania Bytomska
Print Friendly, PDF & Email