Środki unijne na infrastrukturę społeczną

Środki unijne na infrastrukturę społeczną
Fot. Adminstrator

Prawie 28 milionów złotych wynosi wartość uruchomionego w czwartek (26 września) wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Rozwoju. Największe środki przeznaczone zostaną na gospodarkę odpadami i budowę infrastruktury społecznej. Umowy beneficjentom wręczyli marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Dariusz Kurzawa.

W Paterku w powiecie nakielskim powstanie Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej. Znajdą się w nim między innymi Środowiskowy Dom Samopomocy, warsztaty terapii zajęciowej oraz inne instytucje związane z aktywizacją społeczną. Powiat nakielski otrzymał ponad 3 milionów zł na budowę centrum.

Z kolei gmina Jeżewo (powiat świecki) przebuduje dawną szkołę w Czersku Świeckim na klub młodzieżowy i miejsce spotkań seniorów. Również w powiecie świeckim w miejscowości Bagniewo zmodernizowana zostanie świetlica wiejska. Przedsięwzięcie realizuje gmina Pruszcz.

W Rogowie w powiecie żnińskim rozbudowane zostanie przedszkole gminne. Projekt dofinansowany kwotą 1,5 miliona złotych pozwoli na utworzenie dodatkowych 50 miejsc dla przedszkolaków. Natomiast, dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 1 miliona złotych Szkoła Podstawowa w Przyłękach (gmina Białe Błota, powiat bydgoski) przejdzie gruntowną termomodernizację.

Źródło i fot.: kujawsko-pomorskie.pl
Oprac. Red.

Print Friendly, PDF & Email