Sprzątamy Elbląg, a więc sprzątamy świat

Sprzątamy Elbląg, a więc sprzątamy świat
Fot. pixabay.com

Elblążanie, w szczególności dzieci i młodzież, posprzątają jutro swój kawałek świata w ramach popularnej akcji „Sprzątania Świata”. To już 29 edycja tego wydarzenia.

Sprzątamy, a jest co…

Wzorem lat ubiegłych dzieciaki i młodzież sprzątać będą zarówno tereny przyległe do szkół, przedszkoli, jak też skwery, czy parki miejskie. Materiały na tegoroczną akcję, tj. worki i rękawice zabezpieczył Departament Ochrony Środowiska UM. Materiały zostały już wydawane szkołom, zgłosiło się po nie ponad czterdzieści placówek.

Na Placu Jagiellończyka

Główne obchody tegorocznej akcji rozpoczną się na Placu Jagiellończyka o godzinie 9:00 i potrwają do godz. 14:00. W festynie wezmą udział dzieci z elbląskich szkół podstawowych, które podczas różnorodnych gier, zabaw edukacyjnych i warsztatów poznawać będą tematykę recyklingu. W tym roku szykują się wyjątkowe atrakcje dla młodych ekologów, którzy odwiedzą Plac Jagiellończyka.

Nowe pojemniki jeszcze lepiej pomogą zbierać elektrośmieci

Podczas festynu zaprezentowany zostanie także nowy pojemnik na elektroodpady, efekt współpracy Miasta z firmą MB Recykling i Fundacją Odzyskaj Środowisko. Szczegóły współpracy, lokalizacje pojemników i zasady gromadzeniach w nich elektroodpadów zostaną przedstawione podczas piątkowej konferencji w Urzędzie Miejskim o godz. 13.

UM Elbląg
Print Friendly, PDF & Email