Spotkanie z pomorską kuchnią

Spotkanie z pomorską kuchnią
Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Rozsmakuj się w tradycji”, skierowanego do seniorów i szerokiego grona odbiorców zainteresowanego kulinariami, zwyczajami i obyczajami zakorzenionymi w tradycji i kulturze polskiej.

W czwartek, 18 lipca, o godz. 16.30 zapraszamy do sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na drugie spotkanie w ramach letnich warsztatów kuchni regionalnej. Uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować pomorską sałatkę śledziową i marmoladę z pomidorów. Warsztat poprowadzi Marzena Szczech. Wstęp wolny.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Rozsmakuj się w tradycji”, skierowanego do seniorów i szerokiego grona odbiorców zainteresowanego kulinariami, zwyczajami i obyczajami zakorzenionymi w tradycji i kulturze polskiej. W letniej odsłonie projektu kucharze wraz z uczestnikami warsztatów przygotują lokalne potrawy charakterystyczne dla Żuław Wiślanych i Pomorza. Cykl będzie kontynuowany jesienią. Odbędą się wtedy wieczory tradycji i projekcje filmów fabularnych o gotowaniu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Print Friendly, PDF & Email