Spotkania dla trójmiejskich Amazonek w Muzeum Gdańska

Spotkania dla trójmiejskich Amazonek w Muzeum Gdańska
Fot. Paula Siwak / mat. Muzeum Gdańska

„Amazonki w Muzeum” to cykl nieodpłatnych spotkań w oddziałach samorządowej instytucji kultury. Nowy program adresowany jest do mieszkanek Gdańska, Gdyni i Sopotu. Aby skorzystać z oferty wystarczy zarezerwować miejsce. W wydarzeniach organizowanych w każdą ostatnią środę miesiąca mogą wziąć udział również Ukrainki mieszkające w Trójmieście.

– Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi, zaś tzw. Różowy Październik obchodzony jest na świecie od 1985 roku – mówi Monika Kryger, kierowniczka Działu Edukacji Muzeum Gdańska. – Zapraszamy do wspólnego spędzania czasu i relaksu w wyjątkowych, zabytkowych przestrzeniach Muzeum Gdańska, wśród zachwycających dzieł sztuki. Edukatorzy poprowadzą uczestniczki przez wieki historii miasta w poszukiwaniu odpowiedzi, na czym polega fenomen i tożsamość naszej wspólnoty.

Program Amazonki w Muzeum adresowany do mieszkanek oraz klubów Amazonek z obszaru Trójmiasta.

Półtoragodzinne zajęcia odbywać się będą w każdą ostatnią środę danego miesiąca o godzinie 12.00 w wyznaczonych oddziałach Muzeum Gdańska.

30 listopada uczestniczki zwiedzą Ratusz Głównego Miasta, zaś 28 grudnia 2022 roku zaplanowano odwiedziny Dworu Artusa. Harmonogram na 2023 rok zostanie ogłoszony w grudniu na stronie internetowej Muzeum Gdańska.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: m.kryger@muzeumgdansk.pl.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Tłumaczenie spotkań na język ukraiński będzie możliwe na podstawie zgłoszeń od uczestniczek.

Print Friendly, PDF & Email