Spotkajmy się tuż przed świętami

Spotkajmy się tuż przed świętami
Zapraszamy

W połowie grudnia Elbląg zaprasza na wspólne łamanie opłatkiem, słuchanie kolęd i wigilię, czyli Świąteczne Spotkania Elblążan. W planach wspólne strojenie choinek, atrakcje dla najmłodszych, zbiórka darów na rzecz elbląskiego schroniska i koncerty – wystąpi m.in. Szymon Wydra & Carpe Diem.

– Podobnie jak w latach poprzednich, w dniach 15-16 grudnia będą odbywały się Świąteczne Spotkania Elblążan. Zapraszam wszystkich elblążan i gości, którzy przyjadą do naszego miasta na święta, do uczestniczenia w jarmarku świątecznym, wspólnego kolędowania. Będzie szopka i oczywiście wigilia dla naszych mieszkańców. Wracamy do takiej wigilii, która była jeszcze przed laty. Dzięki wsparciu ze strony wojska będą duże namioty, gdzie rozstawimy stoły, tam odbędzie się przełamanie opłatkiem – mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Pierwszego dnia na scenie wystąpi zespół Szalone MDK Elbląg oraz Szalone Małolaty MDK Elbląg. W świąteczny klimat wprowadzą dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rychlikach, które zaprezentują przedstawienie jasełkowe. Gwiazdą wieczoru będzie Magda Steczkowska.

– 15 grudnia odbędzie się wspólne gotowanie świątecznego bigosu z Elbląskim Klubem Szefów Kuchni. Będzie można również wspomóc elbląskie schronisko dla zwierząt, do czego serdecznie zachęcam – informuje prezydent Witold Wróblewski.

Specjalnie oznaczony namiot ustawiony będzie przed Ratuszem Staromiejskim w sobotę i niedzielę (15 i 16) grudnia od godz. 11:00 do zakończenia imprezy na Starym Rynku. W pobliżu prowadzona będzie wspólna kwesta pracowników Schroniska, pracowników Biura Prezydenta Miasta i wolontariuszy z zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. W tym roku zbiórka przeznaczona zostanie na zakup specjalnej klatki weterynaryjnej, która będzie służyła kotom za „izbę chorych” w czasie leczenia. Poprawi ona komfort w trakcie pobutu zwierzaków na leczeniu. Na scenie głównej prowadzone będą też licytacje gadżetów, z których dochód również przeznaczony będzie na rzecz elbląskiego schroniska. Będzie można je także wesprzeć, przynosząc do namiotu suchą oraz mokrą karmę dla psów i kotów, koce, ręczniki bawełniane, żwirek dla kotów, klatki transportowe dla psów i kotów, smycze, obroże. Elbląskie schronisko w tym roku szczególnie prosi o ręczniki papierowe i płyny do dezynfekcji i mycia kojców. Na pomoc czeka ponad 200 psów i 100 kotów.

Drugiego dnia także czeka wiele atrakcji dla najmłodszych, będą też występy dzieci i młodzieży z elbląskich szkół i przedszkoli, spektakl teatralny „Szopka Chłopa” i licytacja na rzecz elbląskiego schroniska. O godz. 15:00 koncert kolęd i pastorałek (wystąpią: Bartek Krzywda i Kolędnicy). Kwadrans przed szesnastą planowana jest wspólna wigilia elblążan. Na koniec koncert świąteczny Szymona Wydry & Carpe Diem.

– Chciałbym bardzo serdecznie zaprosić wszystkich do udziału w konkursie tworzenia bożonarodzeniowych szopek. W tamtym roku cieszył się on dużym zainteresowaniem. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Młodzieżowego Domu Kultury – zachęca Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu. – Zgłoszenia przyjmujemy do 7 grudnia, natomiast szopki można dostarczyć później – dodaje.

Świąteczne Spotkania Elblążan 15 – 16 grudnia 2018 r.

sobota, 15 grudnia

Plac przy katedrze, Stare Miasto

11:00 – 21:00 – Jarmark świąteczny

11:00 – Wspólne strojenie choinek

11:00 – Otwarcie wystawy szopek bożonarodzeniowych/Ratusz Staromiejski

11:00 – 13:00 wspólne gotowanie z Elbląskim Klubem Szefów Kuchni (13:00 wydawanie posiłków) /przed Ratuszem Staromiejskim

11:00 – 19:00 – Atrakcje dla najmłodszych – piernikowa chatka – warsztaty plastyczne, spotkanie z Mikołajem i Śnieżynkami w grocie św. Mikołaja, zjeżdżalnia pontonowa

11:00 – 21:00 – Zbiórka darów na rzecz elbląskiego schroniska dla zwierząt/przed Ratuszem Staromiejskim

12:30 – 14:00 – Występy dzieci i młodzieży z elbląskich szkół i przedszkoli

14:00 – 14:45 – Występy zespołów z miasta partnerskiego Kaliningrad: Cieremucha, Reczeńka, Małwiniec

15:00 – 16:00 – Spektakl teatralny „Podwórko Dyzia Piórko”

16:15 – 17:00 – Występ zespołu Szalone MDK Elbląg oraz Szalone Małolaty MDK Elbląg

17:00 – 17:30 – Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej
w Rychlikach

18:30 – 18:50 – Licytacja na rzecz elbląskiego schroniska

19:00 – 20:00 – Gwiazda wieczoru Magda Steczkowska

niedziela, 16 grudnia

Plac przy katedrze, Stare Miasto

11:00 – 18:00 – Jarmark świąteczny

11:00 – 18:00 – Zbiórka darów na rzecz elbląskiego schroniska dla zwierząt/przed Ratuszem Staromiejskim

11:00 – 19:00 – Atrakcje dla najmłodszych – piernikowa chatka – warsztaty plastyczne, spotkanie z Mikołajem i Śnieżynkami w grocie św. Mikołaja, zjeżdżalnia pontonowa

12:00 – 13:00 – Występy dzieci i młodzieży z elbląskich szkół i przedszkoli

13:15 – 14:15 – Spektakl teatralny „Szopka Chłopa”

14:30 – 14:50 – Licytacja na rzecz elbląskiego schroniska

15:00 – 15:45 – Koncert kolęd i pastorałek Bartek Krzywda i Kolędnicy

15:45 – Wigilia elblążan

17:00 -18:00 – Koncert świąteczny Szymon Wydra & Carpe Diem

Print Friendly, PDF & Email