Sportowe zmagania ON w Elblągu

Sportowe zmagania ON w Elblągu
Fot. nadesłane

Zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Polski XXII Elbląg Cup 2020 w dniach 15-18.10.20 w pięciu dyscyplinach: judo, boccie, siatkówce na siedząco, łyżwiarstwie i tenisie stołowym.

Zawody odbyły się na obiektach MOSiR w Elblągu. Ze względu na obecnie panującą sytuację, kilka drużyn odwołało swój przyjazd, mimo to udział zawodników w poszczególnych dyscyplinach miał wysoką frekwencję. Organizatorem turnieju był Integracyjny Klub Sportowy Atak przy wsparciu Urzędu Miasta i Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.
Projekt sfinansowany ze środków PFRON, a instytucje które dodatkowo wsparły zawody to: Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu Osób Niepełnosprawnych, Fundacja PZU, Stowarzyszenie Elektryków Polskich Odział Elbląski oraz Spółdzielnia Socjalna Ruczaj.

Turniej odbył się zgodnie z wytycznymi sanitarnymi i reżimem sanitarnym, nad którym pieczę sprawowali wolontariusze z Regionalnego Centrum Wolontariatu pod okiem Gabrieli Zimirowskiej.

W ramach Otwartych Mistrzostw Polski XXII Elbląg Cup 2020

1. Odbyły się zawody w: ŁYŻWIARSTWIE SZYBKIM

Na lodowisku przy ul. Karowej łyżwiarze rywalizowali na dystansach: 111m. 222m, 333m, 500m. Biegi były bardzo wyrównane, niektórzy zawodnicy z powodzeniem pokusili się o bicie życiowych rekordów.

Organizatorzy dziękują obsłudze sędziowskiej w składzie: Maja Buczyńska, Danuta Jabłońska, Zdzisław Bryl, Marek Rybicki oraz kibicom za doping.

– Dziękujemy fundacji PZU za wsparcie sekcji łyżwiarstwa i sfinansowanie zakupu profesjonalnych strojów sportowych. Ukłony kierujemy także w kierunku Stowarzyszenia Elektryków Polskich Odział Elbląski za wsparcie finansowe w zakupie dresów – mówią organizatorzy.

Fot. nadesłane

2. Turniej SIATRKÓWKI  NA SIEDZĄCO z udziałem drużyn: Stratpoints Wariors Warszawa Białołęka, KSI „START” Szczecin oraz IKS „ATAK” Elbląg.
Drużyny rozegrały mecze systemem każdy z każdym (mecz i rewanż). 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce IKS „ATAK” ELBLĄG

II miejsce KSI”START” SZCZECIN

III miejsce SW WARSZAWA BIAŁOŁĘKA

Punktacja:

Szczecin – Elbląg (0:2) 16:25, 20:25

Szczecin – Warszawa (2:0) 25:14, 25:12

Elbląg- Warszawa (2:0) 25:10, 25:20

Warszawa – Szczecin (0:2) 14:25, 15:25

Elbląg- Szczecin (2:1) 25:22, 18:25, 16:14

Elbląg – Warszawa (2:0) 25:10, 25:10

Fot. nadesłane

3. Turniej w: BOCCIE

W Boccie zawodnicy startowali w parach. Pod okiem Trener Aleksandry Wojtaszek zostały wyłonione najlepsze pary turnieju. Na podium stanęli Krzysztof Burzykowski i Paweł Burzykowski, a także Mirosław Kostka i Marcin Liszcz.

Fot. nadesłane

4. Turniej JUDO

W sobotnim turnieju judo wzięli udział zawodnicy z 4 klubów: Gwardia Opole, Kuma Judo z Warszawy, Sekcja Sport z Gdańska i zawodnicy IKS Atak.

Turniej poprzedził trening obserwowany, który miał na celu weryfikację zawodników i podział na odpowiednie grupy sprawnościowe.

Judocy walczyli pod nadzorem obsady sędziowskiej w składzie: Marek Tytonik – Sędzia Główny, Janusz Pawlak – Sędzia. Mimo okrojonej liczby zawodników walki były bardzo ciekawe, zaskakujące i pełne emocji. Judocy kolejny raz pokazali wyjątkowe judo zaskakując nawet swoich trenerów.

– Podczas turnieju miło nam było gościć przedstawicieli Polskiego Związku Judo – Dyrektora Sportowego Pana Adama Maja i Członka Zarządu Pana Tomasza Gadaja. Wizyta przedstawicieli PZJ była związana także z zaplanowanym spotkaniem trenerów i władz zainteresowanych klubów, które zajmują się sportem judo osób z niepełnosprawnościami. Celem spotkania było uregulowanie systemu i sytuacji sportu ON w judo. Cieszymy się bardzo, że podczas spotkania podjęta została decyzja o powołaniu Zespołu ds. sportu osób z niepełnosprawnościami w judo w strukturach Polskiego Związku Judo. Koordynatorem Zespołu została wybrana Adrianna Dadci – Smoliniec z Klubu Ada Judo Fan. Koordynator Zespołu zobowiązała się do ustalenia składu Zespołu do dnia 15.11.2020 r. Myślę, że to dobra wiadomość dla wszystkich, którym bliskie sercu jest sport osób z niepełnosprawnościami, a w szczególności judo – mówi Aneta Rękas – Woźny, dyrektor IKS Atak.

– Dziękuję Trenerom naszego klubu Paulinie Dąbrowskiej i Michałowi Dąbrowskiemu, za pomoc i zaangażowanie w organizacji turnieju. Zdzisławowi Brylowi i Danielowi Dąbrowskiemu za obsługę sędziowską, a także wszystkim wolontariuszom za pomoc i serce – dodaje.

Fot. nadesłane

5. Turniej w: TENISA STOŁOWEGO

W turnieju tenisa startowali zawodnicy z rożnym rodzajem niepełnosprawności. Aby rywalizacja była wyrównana zawodnicy zostali przydzieleni do odpowiednich grup startowych.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Kasia Ziółkowska. Złoty medal zdobył także Grzegorz Demczuk, a wśród wózkowiczów nie miał sobie równych Sylwester Flis. Dziękujemy Trenerom: Ryszardowi Grzelakowi. Krzysztofowi Wojtaszkowi za przygotowanie i sprawnie przeprowadzone zawody. Ukłony w stronę Marzanny i Piotra Ziółkowski za pomoc podczas turnieju. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy puchary oraz nagrody rzeczowe.

Fot. nadesłane

Projekt współfinansowany ze środków PFRON.

Print Friendly, PDF & Email