Sport to początek pięknej przygody

Sport to początek pięknej przygody
Fot. pixabay.com

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga, chciałby podzielić się z Państwem kilkoma myślami i życzeniami od rodziny paraolimpijskiej.

Sport jest ważnym narzędziem integracji społecznej – we wspólnej aktywności łatwo znikają bariery, a ważniejsza staje się wspólna radość z bycia razem. Bardzo często jest to też dobry start do zyskania samodzielności – bo daje narzędzia potrzebne do tego, by funkcjonować na najwyższych obrotach. Chcemy więc zachęcić wszystkie osoby z niepełnosprawnością – sięgajcie po sport. To może być początek pięknej przygody!

Już 7 grudnia o 18:00 wyróżnimy razem tych sportowców, których hart ducha może być wzorem do naśladowania, a osiągnięcia budzą podziw. Bądźcie Państwo razem z nami podczas Gali Plebiscytu #Guttmanny2022! Zapraszamy na transmisję do mediów społecznościowych Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

A wszystkim osobom z niepełnosprawnościami życzymy dostępności – wszędzie, gdzie się udzielamy, na naszych osiedlach, w naszych domach, w miejscach gdzie korzystamy z usług, chodzimy do pracy, mamy swoje aktywności i uprawiamy sport i inne hobby.

Łukasz Szeliga
Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego
Print Friendly, PDF & Email