Sport: Pierwszy krok w kierunku Australii zrobiony. Dziś kolejny?

Za nami pierwsze spotkanie Reprezentacji Polski w Rugby na Wózkach podczas turnieju w Nottwil w Szwajcarii, który jest jednocześnie ostatnią szansą na zakwlfikowanie się do sierpniowych Mistrzostw Świata w Australii w tej dyscyplinie sportu.

Przypomnijmy, nasi zawodnicy w pierwszej fazie turnieju na drodze po upragniony awans spotkają Szwajcarię, Kolumbię oraz Niemców. Pierwszy mecz już za nami. Przeciwnikiem biało–czerwonych była reprezentacja Niemiec. Już sam początek spotkania był dla nas okazją do radości i wiary w to, że biało–czerwoni są bardzo zdeterminowani i rządni walki o każdy punkt. Nasi zawodnicy od pierwszej minuty byli bardzo skupieni, sprawnie atakując, wykorzystując liczne błędy przeciwnika. W konsekwencji biało–czerwoni zbudowali sobie przewagę punktową. Pierwszą kwartę zakończylismy z przewagą pięciu punktów (17 do 15). To pozwoliło na spokojne prowadzenie gry przez naszą reprezentację i dyktowanie warunków na boisku. W konsekwencji wypracowanej w pierwszej kwarcie meczu przewagi biało–czerwoni nie oddali do końca, wygrywając cały mecz 58:52.

Dziś (5 kwietnia) kolejne spotkanie, tym razem za przeciwnika biało–czerwoni będą mieli gospodarzy turnieju – Szwajcarów. Mecz rozpoczyna się o 18:00. Zapraszamy do kibicowania. Transmisję oglądać można poniżej: https://www.youtube.com/watch?v=icpw7cItnX4​