Sport: Niesłyszący lekkoatleci zmierzą się w Toruniu

Sport: Niesłyszący lekkoatleci zmierzą się w Toruniu
Fot. Adminstrator

W najbliższy piątek (2 marca) w Toruniu rozpoczną się dwudniowe Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce, w których weźmie udział 85 niesłyszących lekkoatletów z 30 klubów sportowych z całego kraju.

Celem imprezy jest nie tylko popularyzacja lekkoatletyki i sportu osób niepełnosprawnych wśród osób niesłyszących, ale też wyłonienie najlepszych zawodników i drużyn  w kraju. Podczas  Halowych Mistrzostw Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce będzie prowadzony nabór utalentowanych zawodników do Kadry Narodowej Polski. Będą oni konkurować w kategoriach: 60m, 200m, 400m, 800m, 1500m, kula, skok w dal, skok wzwyż oraz sztafeta 4x200m.

Uroczyste otwarcie zawodów, które odbędą się w hali lekkoatletycznej ARENA (ul. Generała Józefa Bema 73–86), nastąpi o godz. 10:30. Organizator – Polski Związek Sportu Niesłyszących – zachęca wszystkich do kibicowania i wsparcia sportowców.

Źródło: pzsn.pl

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17728 

Print Friendly, PDF & Email