Sport nie tylko dla młodych

Sport nie tylko dla młodych
Fot. Pixabay

Trwają zapisy na XIV Spartakiadę Seniorów w Poznaniu, która odbędzie się w dniach 3-6 czerwca. Imprezę organizują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. W wydarzeniu mogą wziąć udział seniorzy w wieku 55+.

Przez cztery dni uczestnicy będą mogli zmierzyć się w takich dyscyplinach jak: bieg na 60 i 400 m, rzut piłeczką palantową, pływanie w stylu dowolnym, bowling, szachy, warcaby czy tenis stołowy. Konkurencje będą odbywać się w różnych punktach: na pływalni Chwiałka, stadionie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego (Śródka), oddziale POSiR Rataje i w Szkole Podstawowej nr 50 na Starym Żegrzu. Każdy uczestnik może spodziewać się nagrody w postaci medalu, dyplomu i pamiątkowej koszulki. Ponadto zostaną docenieni najstarsi zawodnicy. Najstarsza zawodniczka i najstarszy zawodnik zostaną uhonorowani przez organizatorów.

Impreza ta nie tylko zachęca do aktywnego spędzania czasu, ale również integruje seniorów. Zakończeniem zmagań sportowych będzie piknik, na którym uczestnicy mogą się poznać, pogadać, a nawet zaprzyjaźnić.

Aby wziąć udział w tegorocznej edycji Spartakiady Seniorów, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w siedzibie POSiR (ul. J. Spychalskiego 34, pokój nr 201) w Oddziale MOS ( ul. Gdańska 1) oraz TUTAJ 

Wypełniony formularz można osobiście złożyć w siedzibie POSiR lub wysłać pocztą na adres: POSiR, ul. J. Spychalskiego 34, 61-553 Poznań (z dopiskiem „Spartakiada Seniorów”).

Dodatkowo należy uiścić opłatę startową w wysokości 10 zł. Harmonogram oraz regulamin imprezy można znaleźć na stronie internetowej  TUTAJ.

Zgłoszenia i wpłaty będą przyjmowane do 24 maja. Liczba miejsc jest ograniczona.

Oprac. Joanna Meryk
Źródło: poznan.pl
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email