Specjalistyczne wsparcie dla ukraińskich rodziców

Specjalistyczne wsparcie dla ukraińskich rodziców
Fot. SHVETS production/Pexels

Rodzice i opiekunowie dzieci z Ukrainy, przebywający w Gdańsku wciąż mogą zapisać się na cykl spotkań z psycholożką, która m.in. podpowie im, jak radzić sobie z emocjami i odnaleźć się w nowej, życiowej sytuacji. Warsztaty trwają do początku czerwca. To specjalistyczne wsparcie jest bezpłatne.

Do udziału w nieodpłatnych zajęciach z psycholożką zachęca rodziców, opiekunów dzieci z Ukrainy gdański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Obowiązują zapisy, w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 14.00 pod numerem tel. kom.: +48 789 455 295.

Zgłoszenia przyjmuje mówiąca w języku ukraińskim konsultantka.

Warsztaty przy wsparciu UNICEF

Spotkania z psycholożką odbywają się w ramach programu pt. „Dodać Sił”. Jest on realizowany przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Warsztaty są prowadzone w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w godzinach od 17.00 do 19.00, w dwóch grupach: we wtorki – sami rodzice, opiekunowie oraz w czwartki – rodzice, opiekunowie wraz ze swoimi dziećmi. 

Zadbaj o dobre relacje z dzieckiem

Psycholożka z Ukrainy m.in. podpowie uczestniczkom i uczestnikom jak radzić sobie z emocjonalnymi rozterkami, odzyskać harmonię i spokój w nowej sytuacji. Wskaże też, jak konstruktywnie rozwiązywać konflikty, zwłaszcza te na styku rodzic – dziecko. Podpowie również, w jaki sposób wspierać dziecko, które znalazło się w nowej grupie rówieśniczej i głęboko przeżywa migrację. Specjalistka wyjaśni, jak na co dzień budować dobre i silne relacje w rodzinie. Pomoże również rodzicom wzmocnić się emocjonalnie, w kontekście doświadczenia skutków wojny.

Mat. nadesłane
Mat. nadesłane
Print Friendly, PDF & Email