Spacer retrowersyjny z Olgą Drendą + oprowadzanie kuratorskie

Spacer retrowersyjny z Olgą Drendą + oprowadzanie kuratorskie
Mat. prasowy

W ramach wystawy „Retrowersje: Sobie Mieszkania – Miastu Starówkę” Centrum Sztuki Galeria EL razem z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki zapraszają na spacer retrowersyjny z Olgą Drendą. Tym razem przejdziemy się po elbląskich pubach!

Spacer odbędzie się 4 czerwca 2023 r.

  • zbiórka: Centrum Sztuki Galerii EL
  • 12.00 – 13.15 – oprowadzanie po wystawie (dla chętnych) przez kuratorów Zuzę Mielczarek i Mateusza Włodarka
  • 13.30 – 15.30 – spacer Olgi Drendy

Bydgoszcz miała Mózg, Gdańsk Rudego Kota, a Elbląg… niejeden kultowy pub. Klimat starówki powstającej w latach 90. zobowiązuje. Niektóre miejsca z historią działają do dziś, o czym się przekonamy, ale przy okazji czeka nas podróż w czasie do epoki, w której palenie w lokalach wciąż było dozwolone. Wybierzemy się śladami Fali, Tanku i innych miejsc, w których grała lokalna scena muzyczna i mieszały się subkultury.

Olga Drenda – pisarka, tłumaczka, badaczka kultury współczesnej. Publikowała m.in. w „Polityce”, „The Guardian”, „Dwutygodniku”, „Gazecie Magnetofonowej”, „Herito”. Od września 2022 jest stałą felietonistką „Tygodnika Powszechnego”. Wydała książki: „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji”, „O czym jest nasze życie” (wraz Bartłomiejem Dobroczyńskim). „Wyroby. Pomysłowość wokół nas”, „Książka o miłości” (z Małgorzatą Halber). Wspólnie z Jackiem Paśnikiem prowadzi podcast DZIŚ. Od 10 lat prowadzi w mediach społecznościowych Duchologię – profil o zjawiskach popkultury, elementach codzienności i zbiorowej pamięci pokolenia dorastającego w schyłkowym PRL-u i latach przełomu.

Print Friendly, PDF & Email