Spacer badawczy z Katarzyną Wiśniewską – Twórcze Spotkania

Spacer badawczy z Katarzyną Wiśniewską –  Twórcze Spotkania
Mat. prasowe

W ramach wystawy RETROWERSJE: SOBIE MIESZKANIA – MIASTU STARÓWKĘ, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki razem z Centrum Sztuki Galeria EL zapraszają na spacer badawczy po Starówce z Katarzyną Wiśniewską, połączony z Twórczymi Spotkaniami z Heleną Wojciechowską

Będzie to spacer badawczy szlakiem wybranych kamienic w obrębie Nowego Starego Miasta w Elblągu, który poprowadzi Katarzyna Wiśniewska.

W czasie wyprawy uczestnicy rozważać będą problem autentyzmu tkwiącego w kreacjach architektonicznych odbudowanych kamienic. Wykonana będzie też seria zdjęć aparatami Instax, które wykorzystane zostaną w części warsztatowej/*.

Uczestnicy i uczestniczki Twórczych Spotkań wezmą też udział w ankiecie, dzięki której podzielą się z innymi swoją opinią i preferencjami dotyczącymi wyglądu kamienic, a także odniosą się do tkwiącego w nich (lub nie) autentyzmu.

Podsumowanie wyników ankiet zaprezentowane zostanie 24.06.2023 od godz.16.00 podczas ostatniego oprowadzania kuratorskiego po wystawie. Już teraz zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

/*Dotyczy osób biorących udział w części warsztatowej.

Podczas warsztatów wiedza o retrowersji przerobiona zostanie w kolażowe dzieła sztuki. W tym celu wykorzystane będą m. in. archiwalne wydruki, „spacerowe” zdjęcia, kawałki tkanin i papierów o różnorodnej fakturze.

Katarzyna Wiśniewska – planistka przestrzenna, dyrektorka Departamentu Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu. Miłośniczka i badaczka wieloaspektowości odbudowy Starego Miasta w Elblągu. Elblążanka z urodzenia i wyboru.

  • Kiedy: 17 czerwca 2023, 10:00-14:00
  • Zbiórka: Galeria EL
  • Koszt: 15 zł (spacer + warsztaty), 10 zł (spacer)
  • Dla kogo: dla dorosłych i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych

Uwaga! Na warsztaty obowiązują zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Organizatorzy proszą o kontakt poprzez e-mail: helena@galeria-el.pl
Zapisy trwają do 16 czerwca 2023 r. do godziny 16.00.

Organizatorzy: Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Centrum Sztuki Galeria EL
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Print Friendly, PDF & Email