SOSW nr 1 w Elblągu do końca tygodnia w trybie nauki zdalnej

SOSW nr 1 w Elblągu do końca tygodnia w trybie nauki zdalnej
Fot. Mateusz Misztal

W minionym tygodniu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu u kilku pracowników wykryto koronawirusa. W czwartek i piątek placówka była zamknięta. Jak przekazał dyrektor Leszek Iwańczuk, od dziś do końca tygodnia we wszystkich typach szkół (w tym punkt przedszkolny i internat) nauka będzie prowadzona w trybie zdalnym.

Na kwarantannę skierowani zostali m.in. dwaj wicedyrektorzy placówki.

– Naukę zdalną nauczyciele realizują w formie: kontaktów za pomocą narzędzi elektronicznych, przygotowania i przekazania uczniom kart pracy, pozostawania do dyspozycji uczniów i ich rodziców i opiekunów (telefon, e-mail, platforma Librus) w godzinach prowadzenia zajęć – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej szkoły.

Jak zaznaczono, w ramach pracy zdalnej nauczyciele powinni również udzielać rodzicom i opiekunom uczniów instruktażu, dotyczącego obsługi systemu Librus. Nauka zdalna odbywać się będzie zgodnie z tygodniowym planem pracy. Zgodnie z tygodniowym planem pracy prowadzone będą także zajęcia rewalidacyjne.

W okresie zdalnego nauczania placówka nie prowadzi dowozów uczniów oraz wyżywienia.

Jak przekazano, pomieszczenia szkoły są na bieżąco ozonowane. Stosowne informacje uczniom i rodzicom przekazali wychowawcy klas.

Oprac. Red.
Print Friendly, PDF & Email