Sopot: Wracają turnusy rehabilitacyjne dla mieszkańców

Sopot: Wracają turnusy rehabilitacyjne dla mieszkańców
Fot. Fotobank.PL / UMS

Rozpoczęła się rekrutacja do programu „Zapobieganie niepełnosprawności osób w podeszłym wieku”. Sopoccy seniorzy mogą już zgłaszać się na bezpłatne turnusy rehabilitacyjne, które prowadzić będzie Sanatorium Uzdrowiskowe „Leśnik”.

Aby skorzystać z programu, którego celem jest m.in. opóźnienie skutków starzenia się, trzeba być mieszkańcem Sopotu i mieć skończone 70 lat. Program skierowany jest do tych sopocian, którzy nie korzystali z niego w ubiegłym roku.

Kwalifikacje do programu odbywają się na podstawie skierowania od lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ). Dopiero z takim skierowaniem należy zgłosić się do „Leśnika”. Po badaniu lekarskim ustalany jest indywidualny program zabiegów. Są to zabiegi fizykoterapeutyczne, gimnastyka usprawniająca i oddechowa na tężni. Podczas pobytu w sanatorium pacjentami opiekuje się wykwalifikowana pielęgniarka.

– Cieszę się , że Sopot ma taką infrastrukturę uzdrowiskową, która służy różnym potrzebom mieszkańców miasta i regionu – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – W „Leśniku” było miejsce na kwarantannę, izolatorium, wraca sanatorium, rehabilitacja (w tym pocovidowa) i zajęcia dla mieszkańców. To pokazuje, że warto w tę infrastrukturę inwestować – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

10-dniowe turnusy rehabilitacyjne w systemie dziennym (od godz. 9:00 do 15:00) realizuje PZOZ „Uzdrowisko Sopot” – w Sanatorium Uzdrowiskowym „Leśnik”, ul. 23 Marca 105, tel. 58 551 72 63. W ramach programu uczestnicy mają zapewniony obiad.

Program realizowany jest z budżetu miasta.

UM Sopot
Print Friendly, PDF & Email