Sopot: Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie z organizacjami pozarządowymi

Sopot: Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie z organizacjami pozarządowymi
Fot. Fotobank.PL/UMS

Na wrześniową edycję Wielkiego Sąsiedzkiego Grillowania mieszkańców i turystów zapraszają sopockie organizacje pozarządowe.

18 września w godz. 11.00-16.00 na górnym tarasie Stadionu Leśnego w Sopocie będzie czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych wspólnie przez organizacje pozarządowe, miejskie instytucje oraz lokalne firmy.

Sąsiedzkie Grillowanie przyciąga sopocian fantastycznymi atrakcjami, jak również możliwością spędzenia aktywnej niedzieli w gronie przyjaciół, znajomych, czy rodziny przy ognisku i grillu. Tegoroczna edycja umożliwi także poznanie działalności organizacji pozarządowych Sopotu. Wśród wystawców pikniku pojawią się także miejskie instytucje i zaproszeni goście. Nie zabraknie okazji do rozmów, udziału w ciekawych zajęciach i warsztatach. Na uczestników czekać będą gry i pokazy sportowe, a także zajęcia artystyczne, malowanie twarzy i zabawy fantowe.

Będzie też można skorzystać z propozycji organizacji zajmujących się wsparciem społecznym i zdrowiem. Oprócz różnorodnych konsultacji będzie można nieodpłatnie wykonać badania profilaktyczne (ciśnienia, poziomu cukru we krwi, saturacji, tętna, czy stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu). Piknik to także okazja do skosztowania smakołyków przygotowanych przez podopiecznych sopockich organizacji.

Swoją działalność zaprezentują też służby mundurowe, cieszące się szczególnym zainteresowaniem najmłodszych uczestników festynu. Na scenie będą występy wokalne i taneczne, w tym w wykonaniu dzieci i młodzieży MDK Sopot oraz podopiecznych organizacji pozarządowych.

Podczas wydarzenia ok. godziny 13.00 poznacie także laureata Nagrody Prezydenta „Sopockie Serce” dla organizacji pozarządowej szczególnie zaangażowanej w sprawy miasta.

Podczas imprezy będzie także możliwość oddania głosu na projekty w Sopockim Budżecie Obywatelskim 2023.

Plakat
Mat. prasowe

Integracyjny Piknik Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie – Festyn Organizacji Pozarządowych vol. 18 współfinansuje Gmina Miasta Sopotu, Sopocki Klub Lekkoatletyczny oraz Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji.

Współpraca:

  • Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu
  • Sopocka Rada Organizacji Pozarządowych
  • Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie
  • Fundacja Wspierania Inicjatyw Muzycznych i Artystycznych Ramtamtam
  • sopockie organizacje pozarządowe i miejskie instytucje
  • Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

Zobacz wydarzenie na FB

Print Friendly, PDF & Email