Interesują Cię spotkania poszerzające horyzonty, czucie własnego ciała i uwrażliwiające na lepszą komunikację? Takie cykliczne zajęcia, w każdą środę od godz. 15.00 do 16.30, proponuje klub Animus+, na sali prób Teatru Atelier (al. Mamuszki 2). Bezpłatne zajęcia skierowane są do sopocian w wieku 60+.
Spotkania składają się z części wykładowej (45 min.), w czasie której prowadzące przedstawiają teorie, fakty, podstawy naukowe i historyczne, prezentują inspirującą literaturę z danego tematu oraz części warsztatowej (45 min.), w czasie której w praktyce sprawdzane są teorie, jest czas na ćwiczenia, rozmowy, dyskusje, wymianę doświadczeń i poglądów.
Bezpłatne zajęcia skierowane są do sopocian w wieku 60+. Można przyjść na pojedyncze spotkanie, każde z nich tworzy odrębną całość, choć łączy je wszystkie hasło: taniec – teatr – komunikacja.
W części warsztatowej będzie okazja, by:
- przyjrzeć się temu czy słuchasz innych, żeby odpowiedzieć czy żeby zrozumieć,
- sprawdzić czy to, co mówisz, to dokładnie to samo, co słyszą inni,
- poćwiczyć empatyczne słuchanie,
- zadawanie pytań otwartych i zamkniętych, pogłębiających, parafrazowanie,
- nauczyć się dostrzegać i nazywać swoje potrzeby, także te emocjonalne,
- brać większą odpowiedzialność za swoje słowa,
- przyjrzeć się swojej komunikacji werbalnej i pozawerbalnej,
- precyzyjniej wyrażać myśli,
- porozmawiać z innymi uczestnikami i wymienić myśli i wiele wiele innych zaskakujących i inspirujących przeżyć.
Prowadzące:
Joanna M. Czajkowska – choreografka, tancerka, pedagog z doktoratem, współtwórczyni Sopockiego Teatru Tańca opowiada o teatrze, tańcu współczesnym, kobietach w teatrze, rekomenduje i recenzuje spektakle. Zaprasza do łagodnego ruchu i pracy z ciałem, świadomego oddechu, medytacji, medytacji w ruchu, relaksacji.
Anna Myszkowska-Sznajder – trenerka, business coach i managerka mówi o sposobach na lepszą komunikację czyli taką, która pozwala budować lepsze relacje – z partnerem, dziećmi, wnukami, w relacjach zawodowych. Pomaga budować mosty zamiast murów. Wprowadza w świat NVC, czyli porozumienia bez przemocy. Pomaga rozwinąć wrażliwość językową, świadomość związaną z tym co i jak mówimy.