Sopot: Piano w naturze – zagrają dla Amelki

Sopot: Piano w naturze – zagrają dla Amelki
Fot. Paweł Marcinko KFP/UMS

W sobotę, 22 czerwca odbędzie się festiwal „Piano w naturze Sopot”. Plenerowe koncerty są kontynuacją cyklu „Piano w naturze na Łysej Górze”. To wielowymiarowe wydarzenie muzyczne łączące muzykę, edukację, sztuki plastyczne i promocję twórczości. Akcja ma także swój cel charytatywny – zbiórkę pieniędzy na operację ucha 2 letniej Amelki Jurkiewicz. Wstęp wolny.

W sobotnie popołudnie, podczas festiwalu „Piano w naturze Sopot”, wystąpi ponad 20 pianistów. Artyści zaprezentują muzykę fortepianową różnorodnych gatunków: klasyka, muzyka filmowa, jazz czy muzyka ilustracyjna. Podczas wydarzenia wystąpi Sławek Jaskułke, znany sopocki pianista, koncertujący w Polsce i za granicą, oraz duet Chaładaj x Jopek (vocal/piano). W programie festiwalu są także warsztaty muzyczne, koncert relaksacyjny „Joga i Piano w naturze” oraz wystawa prac plastycznych.

Koncerty planowane są w godzinach od 14.00 do 20.00, warsztaty muzyczne i edukacyjne od godziny 11.00. Wstęp wolny.

Koncertom będzie towarzyszyła akcja zbierania funduszy na cele charytatywne.

W tym roku organizatorzy festiwalu będą wspierali zbiórkę na operację ucha małej 2-letniej Amelki Jurkiewicz – Pomóż Amelce usłyszeć.

Amelka urodziła się z poważnymi wadami lewego uszka (z mikrocją i atrezją uszka), o których rodzice dowiedzieli się dopiero w momencie jej narodzin. Podczas Festiwalu „Piano w naturze Sopot” będą zbierane środki na operację, aby Amelka mogła normalnie usłyszeć cały otaczający ją świat, tak jak jej rówieśnicy. Operacja Amelki jest niezbędna, ponieważ to, że nie słyszy na lewą stronę, ciągnie za sobą szereg dodatkowych problemów w rozwoju mowy, postawy czy wzroku. Więcej szczegółów na www.zrzutka.pl/z/uszkoamelki

Więcej informacji o programie w wydarzeniu na FB Festiwal Piano w naturze Sopot

Print Friendly, PDF & Email