Sopot: Nowe kierunki leczenia uzdrowiskowego

Sopot: Nowe kierunki leczenia uzdrowiskowego
Fot. Fotobank.PL / UMS

Sukcesem zakończyły się starania Sopotu o zatwierdzenie nowych kierunków leczniczych dla Uzdrowiska Sopot. Decyzją Ministra Zdrowia z 25 stycznia w Sopocie można teraz dodatkowo leczyć: choroby górnych dróg oddechowych, otyłości oraz choroby skóry.

Do tej pory w uzdrowisku prowadzone było leczenie uzdrowiskowe: chorób ortopedyczno-urazowych, chorób reumatologicznych, chorób kardiologicznych i nadciśnienia, chorób dolnych dróg oddechowych, osteoporozy i chorób układu nerwowego.

Warto też przypomnieć, że w Sopocie przez cały rok możemy cieszyć się czystym powietrzem. Na najdalej wysuniętych w morze fragmentach sopockiego molo stężenie jodu jest nawet dwukrotnie wyższe niż na lądzie. Takie spacery, zwłaszcza w okresie wiosenno-jesiennym będą miały więc dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. W ogólnodostępnej Pijalni Wód Solankowych, znajdującej się na III piętrze Domu Zdrojowego można spróbować bogactwa naturalnego Sopotu, czyli rozcieńczonej wody solankowej. Warto zatrzymać się też przy tzw. grzybkach, czyli fontannach, z których wypływa solanka, wykorzystywana między innymi do inhalacji przy schorzeniach dróg oddechowych.  

sopot.pl
Print Friendly, PDF & Email