Sopot: Miasto przygotowało ulotki zachęcające do szczepień przeciw COVID-19

Sopot: Miasto przygotowało ulotki zachęcające do szczepień przeciw COVID-19
Fot. Pixabay

W najbliższych dniach w skrzynkach pocztowych mieszkańców Sopotu pojawią się ulotki zachęcające do szczepień przeciw COVID-19. W broszurach są informacje dotyczące możliwości szczepień w mieście oraz wypowiedzi lekarzy i duchownych, którzy tłumaczą, dlaczego ochrona przed koronawirusem jest ważna dla wspólnego dobra.

Dystrybucją wydanych przez władze kurortu folderów zajmie się Poczta Polska.

Jak poinformowała Anetta Konopacka z biura promocji i komunikacji społecznej Urzędu Miasta w Sopocie, w ulotce przeczytać można wypowiedzi autorytetów medycznych – prof. Michała Woźniaka z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, dr Marii Łukaszewicz z przychodni na Brodwinie czy lekarza medycyny rodzinnej dra Adama Olczyka.

– Eksperci wyjaśniają wątpliwości, zachęcają do jak najszybszego zaszczepienia się. Jednym głosem mówią, że nie możemy zwlekać z przyjęciem szczepionki, bo czas działa na naszą niekorzyść – przekazała urzędniczka.

Głos zabrali także proboszcz parafii św. Jerzego ks. prałat Jan Wołyniec oraz proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej bp Marcin Hintz. Duchowni zwracają uwagę, że szczepienia to praktyczny wyraz chrześcijańskiej miłości bliźniego, bowiem szczepimy się nie tylko dla siebie, ale również z troski o innych.

Do szczepień zachęca też prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

– Od początku pandemii razem z całą służbą zdrowia, pracownikami wszystkich innych służb walczymy o zdrowie i normalność. O możliwość chodzenia do szkół, przedszkoli, teatrów. O możliwość spotkań z naszymi bliskimi czy o utrzymanie miejsc pracy. Teraz cieszymy się ze względnej normalności, ale widmo kolejnego lockdownu wisi nad nami. Jeśli nawet niektórzy z nas mają wątpliwości, co do szczepień, mam nadzieję, że wypowiedzi zamieszczone w tej ulotce pozwolą podjąć słuszną decyzję dla dobra innych i swojego. Szczepienie się jest wyrazem nie tylko dbałości o swoje zdrowie, ale i wyrazem odpowiedzialności za całą naszą wspólnotę – powiedział Karnowski, zacytowany w broszurze.

W Sopocie szczepienia bez wcześniejszej rejestracji odbywają się w hali Ergo Arena. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 oraz w soboty od 8:00 do 14:00. Szczepione są tam również dzieci, które ukończyły 12 lat. W każdy wtorek i czwartek w godz. 11:00-13:00 rodzice mogą skorzystać z konsultacji z pediatrą, porozmawiać i wyjaśnić ewentualne wątpliwości.

Zastrzyk antycovidowy można również przyjąć w mobilnym punkcie przy kościele św. Jerzego. Punkt pracuje 7 dni w tygodniu w godz. 9:00-17:00.

Konopacka przypomniała w komunikacie, że sopocianie mogą wywalczyć milion złotych dla swojego miasta w rządowym konkursie dla gminy, w której zaszczepi się najwięcej mieszkańców.

– Mamy bardzo dużą szansę na wygraną, ale musimy się jeszcze zmobilizować, by zdobyć te pieniądze i przeznaczyć je potem na rzecz mieszkańców, na zakup nowoczesnej karetki czy na zajęcia dla najmłodszych. Zachęcamy wszystkich sopocian, którzy jeszcze tego nie zrobili, do zaszczepienia się i zwiększenia szans miasta na wygraną – podkreśliła. (PAP)

Anna Wydorska
Print Friendly, PDF & Email