Sopot: Gala wolontariatu „Aktywni w Sopocie 2023”

Sopot: Gala wolontariatu „Aktywni w Sopocie 2023”
Fot. Wojciech Stróżyk

Podczas Gali Sopockiego Wolontariatu 2023 r., która odbyła się 16 grudnia w sali Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie, poznaliśmy wyjątkowych wolontariuszy działających w wielu obszarach życia społecznego, a także osoby, które szczególnie dbają o rozwój wolontariatu.

Do konkursu „Wolontariat. Aktywni w Sopocie 2023” wpłynęło 37 nominacji. Sopocianie docenili aktywność 13 wolontariuszek i wolontariuszy, 11 grup wolontariuszy, 8 koordynatorów wolontariatu oraz 5 organizacji.

Tytuł Sopockiej Wolontariuszki Roku 2023 otrzymała Irena Rykowska. Nagroda jest wyrazem uznania dla zaangażowania oraz postawy pełnej empatii i czułości w wieloletnim niesieniu pomocy i wsparcia mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Sopocie oraz sopockiej społeczności.

W kategorii indywidualnej Kapituła przyznała wyróżnienia: Edycie Dawidowskiej, wieloletniej wolontariuszce i koordynatorce sztabu WOŚP w Sopocie, prowadzącej Stowarzyszenie Młodzi Artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie, Grażynie Żabczyńskiej, aktywistce i wolontariuszce od lat wspierającej osoby w kryzysie bezdomności oraz imigrantów, Szymonowi Danielewiczowi, wolontariuszowi z Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej, zaangażowanemu w wolontariat akcyjny

Tytuł Sopockich Wolontariuszy Roku 2023 otrzymała grupa 21 wolontariuszy Przychodni dr Oli przy Caritas Archidiecezji Gdańskiej, pod kierunkiem dr Aleksandry Modlińskiej oraz koordynatora zespołu Piotra Glimasińskiego. Nagroda jest wyrazem uznania dla zaangażowania i pełnej empatii postawy, odwagi i czułości w niesieniu bezinteresownej pomocy medycznej osobom w kryzysie bezdomności.

Ponadto wyróżniono Trójmiejską Grupę Poszukiwawczo-Ratunkową zaangażowaną w szukanie i ratowanie osób zaginionych oraz Wolontariuszy z  Autonomika – grupę uczniów, nauczycieli i rodziców z Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej zjednoczoną wokół idei wolontariatu.

Tytuł Sopockiej Koordynatorki Wolontariatu 2023 otrzymała Monika Górka. Nagroda jest wyrazem uznania za wieloletnią, empatyczną i otwartą współpracę z wolontariuszami Festiwalu Literacki Sopot, oddziałującą na rozwój wolontariatu w kulturze. Kapituła przyznała w tej kategorii wyróżnienie dla Andrzeja Pyszyńskiego zaangażowanego w  rozwój wolontariatu pracowniczego firmy Nordea w Stowarzyszeniu Białorusinów na Pomorzu.

Tytuł Organizacji Otwartej na Wolontariat otrzymała Fundacja Zupa na Monciaku z koordynatorką Aleksandrą Kamińską na czele. Nagroda jest wyrazem uznania dla umiejętności organizowania wolontariatu opartego na fundamentach empatii, otwartości, wrażliwości i solidarności z osobami będącymi w szczególnej potrzebie, w myśl zasady „Razem Mnożymy Dobro”. Wyróżnienie w tej kategorii przypadło Sopockiemu WOPR za 20-letnie zaangażowanie i pomoc którą niosą na wodzie i plażach.

Podczas Gali przyznany został również tytuł Sopocka Organizacja Pozarządowa Roku 2023, który otrzymała Fundacja Profilaktyki i Promocji Zdrowia Meander.

Print Friendly, PDF & Email