Sopocianie sopocianom na święta. Podaruj uśmiech potrzebującym

Sopocianie sopocianom na święta. Podaruj uśmiech potrzebującym
Fot. Pixabay

Jest to cykliczna akcja w okresie przedświątecznym, która przypadła do gustu i obdarowującym, i obdarowywanym sopocianom, zwłaszcza samotnym seniorom.

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Sopocki Wolontariat wraz z Urzędem Miasta Sopotu oraz sopockim Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zaprasza mieszkańców Sopotu, uczniów sopockich szkół, organizacje pozarządowe, instytucje miejskie oraz przedstawicieli lokalnego biznesu do włączenia się w akcję „Sopocianie Sopocianom na Święta 2022”.

Kryzys uchodźczy oraz gospodarczy w naszym kraju, wojna w Ukrainie sprawiają, że wiele osób czuje strach i zagubienie. Szczególnie na takie odczucia są narażeni seniorzy, którzy nie mają oparcia w bliskich. Spróbujmy poprzez symboliczny gest przekazania kartki z życzeniami czy drobnego upominku wlać trochę otuchy w serca osób, które cierpią z powodu samotności, braku rodziny, domu…

Jak można włączyć się w akcję?

Wystarczy przygotować świąteczną kartkę, stroik, upiec pierniczki lub zapakować drobny upominek – dołączyć kilka miłych słów od siebie. Upominki można dostarczyć do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (Sopot, ul. Marynarzy 4) do 16 grudnia br. w godz. 9.00-17.00.

Takie niepowtarzalne podarunki wolontariusze przekażą potrzebującym wsparcia oraz ludzkiej życzliwości samotnym seniorom, osobom w kryzysie bezdomności, dzieciom z Domu Dziecka.

Wolontariusze będą dostarczać upominki w dniach 19-23 grudnia br.

Mamy nadzieję, że uda się zebrać upominki i obdarować nimi minimum 400 osób. Zapraszamy do udziału i tworzenia prezentów!

Więcej informacji: Wolontariat. Aktywni w Sopociewspieraj.seniora@ekspresja.org, tel. 692 006 223 lub 729 863 777, wydarzenie na fb/Sopocki Wolontariat.

Print Friendly, PDF & Email