Sondaż: Dwie trzecie Włochów popiera obowiązek przepustki COVID-19

Sondaż: Dwie trzecie Włochów popiera obowiązek przepustki COVID-19
Fot. Pixabay

Dwie trzecie Włochów popiera wprowadzony przez rząd wymóg przepustki COVID-19 przy wejściu do wielu miejsc i na masowe imprezy – wynik sondażu publikuje w sobotę dziennik „Corriere della Sera”. Większość osób uważa protesty przeciwko przepustce za błąd.

Na mocy decyzji rządu Mario Draghiego od 6 sierpnia przepustkę, wystawioną na podstawie szczepienia, wyleczenia z COVID-19 lub testu, trzeba będzie okazywać przy wejściu do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach, placówek kultury, na basen, do siłowni, na imprezy sportowe i targowe oraz na zjazdy i do parków rozrywki.

Nie aprobuje tych przepisów 24 procent mieszkańców Italii, wskazując, że stanowią one poważne naruszenie wolności osobistej i zagrożenie dla działalności gospodarczej – podaje gazeta.

Jak wynika z sondażu, szerzenie się wariantu koronawirusa Delta sprawiło, że jedna trzecia Włochów jest zaniepokojona ryzykiem zakażenia, a ponad połowa martwi się w trosce o cały kraj.

Prawie jedna czwarta ankietowanych popiera organizowane regularnie protesty przeciwko tzw. zielonej przepustce. 58 procent twierdzi zaś, że są one błędem. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email