Słupsk: Webinarium dla Seniorów – możliwość uczestnictwa

Słupsk: Webinarium dla Seniorów – możliwość uczestnictwa
Fot. Anna Shvets/Pexels

Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w ciekawym webinarium nt. „Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych”, które odbędzie się 20 stycznia w piątek.

Celem webinarium jest zwiększanie świadomości seniorów w zakresie cyberbezpieczeństwa w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, szczególnie ataków skierowanych do użytkowników urządzeń mobilnych, takich jak telefony typu smartphone.

Do kogo kierowane jest webinarium?
Webinarium przeznaczone jest dla seniorów, aby zwiększyć świadomość i uwrażliwić tę grupę społeczną na zagrożenia występujące w Internecie. Seniorzy także są liczną grupą wykorzystującą smartfony, tablety i inne urządzenia korzystające z sieci, stąd możliwość poznania technik obrony przed zagrożeniami.

Harmonogram czasowy
Logowanie uczestników na webinarium rozpocznie się od godz.16:45. Rozpoczęcie webinarium planowane jest na godz. 17:00.

Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem www.knf.gov.pl w dziale „CEDUR”.

Bezpośredni link do Organizatorów Webinarium z możliwością zapisania się dostępny jest TUTAJ.

Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane najpóźniej 19 stycznia 2023 r.

Informacje techniczne: w celu uczestnictwa w spotkaniu niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację. Szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane wraz z potwierdzeniami uczestnictwa. Uczestnicy spotkania otrzymają prezentację.

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Kontakt Wszelkie pytania dotyczące organizacji webinarium należy kierować na adres cedur@knf.gov.pl w tytule wiadomości podając tytuł i datę wydarzenia.

Podczas webinarium uczestnicy dowiedzą się m.in. o tym, jak uzbroić się w czujność, by nie dać się okraść w internecie. O dobrych praktykach z zakresu cyberbezpieczeństwa opowie Paweł Piekutowski, kierownik Departament Cyberbezpieczeństwa Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

Na pytanie „Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego telefonu – sposoby działania cyberoszustów” odpowie Pan Michał Strzelczyk, główny specjalista Departament Cyberbezpieczeństwa Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

Serdecznie zachęcamy do udziału.

UM Słupsk
Print Friendly, PDF & Email