Słupsk: Szpital zmniejsza do 5 liczbę łóżek covidowych, umożliwia odwiedziny pacjentów

Słupsk: Szpital zmniejsza do 5 liczbę łóżek covidowych, umożliwia odwiedziny pacjentów
Fot. Pixabay

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku od poniedziałku redukuje do pięciu liczbę łóżek dla osób z podejrzeniem zachorowania na COVID-19, umożliwia wejście na teren placówki i odwiedziny pacjentów – poinformował rzecznik szpitala Marcin Prusak.

Zgodnie z decyzją wojewody pomorskiego od 14 czerwca w słupskim szpitalu przestaje działać oddział izolacyjny przeznaczony dla chorych na COVID-19 z 27 łóżkami, w tym siedmioma z respiratorem, dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Jak podał Prusak, dla osób z podejrzeniem COVID-19 pozostanie pięć łóżek na oddziale ratunkowym. Zaznaczył, że ta kolejna redukcja liczby łóżek covidowych, pozwala na powrót do pełni działalności oddziałom rehabilitacji i pediatrii.

Konsekwencją normalizacji pracy oddziałów szpitalnych jest umożliwienie od 14 czerwca wejścia na teren placówki. – Przy głównym wejściu do szpitala nie będzie kontroli wchodzących, jednak nadal będzie ich obowiązywała dezynfekcja rąk, noszenie maseczek oraz zachowanie reżimu sanitarnego – poinformował Prusak.

Ponadto także od poniedziałku słupski szpital dopuszcza możliwość wizyt u pacjentów. – W każdym przypadku ostateczną decyzję o zezwoleniu na odwiedziny wydaje ordynator, koordynator oddziału, na którym przebywa pacjent. O formie odwiedzin decyduje posiadanie przez osoby odwiedzające dowodu szczepienia przeciwko COVID-19 – podkreślił Prusak.

Od poniedziałku szczepienia przeciwko COVID-19 nie będą już wykonywane w budynku D szpitala, a jedynie w punkcie POZ w budynku I kompleksu obiektów szpitalnych.

Oddział izolacyjny dla osób z podejrzeniem koronawirusa i chorych na COVID-19 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku rozpoczął działalność w październiku 2020 r. W kulminacyjnym momencie dysponował 110 łóżkami. Łącznie w okresie od października 2020 r. do maja 2021 r. w szpitalu hospitalizowano 1500 osób chorych na COVID-19. (PAP)

Inga Domurat
Print Friendly, PDF & Email