Słowenia: 106-letnia kobieta wygrała walkę z koronawirusem

Słowenia: 106-letnia kobieta wygrała walkę z koronawirusem
Fot. Pixabay

106-letnia Słowenka została wyleczona z Covid-19 – poinformowała w poniedziałek agencja STA. Tak krzepiące wieści przekazał dom seniora w miejscowości Metlika, gdzie kobieta spędza ostatnie lata swojego życia.

– Nasza podopieczna czuje się dobrze i jesteśmy z niej dumni – powiedziała Ivica Lozar, dyrektorka placówki w Metlice, tej samej, w której zmarła pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Słowenii.

– Za każdym razem, gdy dzwonił telefon, nasze serca zamierały – zwierzała się słoweńskiej prasie synowa 106-letniej Angeli Ogulin. – Ale kilka dni temu głos w słuchawce poinformował mnie, że nie ma już czego się obawiać, a mama ma się dobrze i jest w najlepszej formie spośród wszystkich osób w tym domu, które zachorowały.

Ognisko koronawirusa w domu seniora w Metlice wybuchło w połowie marca, gdy zakażenie stwierdzono u jednego z tamtejszych lekarzy. Mimo szybkich działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się epidemii, wśród mieszkańców placówki przypadków zakażeń przybywało z każdym dniem.

Źródło: PAP
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email