Sledżyści walczą w Szwecji o awans na Igrzyska

Sledżyści walczą w Szwecji o awans na Igrzyska
Fot. archiwum redakcji

W szwedzkim Ostersund trwają Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie dywizji B. W zmaganiach bierze udział sześć drużyn. W gronie rywalizujących jest również ekipa znad Wisły. Celem każdej jest awans do turnieju kwalifikacyjnego Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie 2022. Rywalizacja zakończy się 22 września.

Turniej rozgrywany jest w systemie każdy z każdym. O miejsca premiowane awansem do turnieju kwalfikacyjnego Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz do dywizji A ubiegają się drużyny z: Chin, Finlandii, Niemiec, Polski, Japonii oraz Szwecji.

Trzy najlepsze drużyny turnieju awansują do Turnieju kwalifikacyjnego Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie 2022 a dwie najlepsze do rozgrywek w Dywizjonie A na sezon 2022/2023.

Jako pierwsi w turnieju na lód wyszli zawodnicy Polski i Chin. Dla naszych zawodników, nie był to najlepszy mecz, szczególnie, że w każdej z tercji tracili po sześć bramek przegrywając ostatecznie osiemnastoma bramkami. Na półmetku zmagań, jest to najwyższy wynik jakim zakończyło się spotkanie.

Drugi dzień przyniósł biało-czerwonym kolejną porażkę – tym razem dziesięć bramek strzeliła nam reprezentacja Japonii. Początkowo nic nie zapowiadało tak dużej przewagi zespołu Kraju Kwitnącej Wiśni. Po dwóch tercjach traciliśmy do rywala tylko trzy bramki. Niestety trzecia odsłona tego meczu, to popis strzelecki drużyny Kenji Nobuta.

Dziś (19 września) podopieczni Tomasza Woźnego zmierzą się o 17:00 z gospodarzami turnieju – Szwecją. Kolejne spotkania – z Niemcami oraz Finlandią nasi zawodnicy rozegrają we wtorek oraz środę. Zmagania śledzić można TUTAJ.

Na czele tabeli, po trzech spotkaniach jest reprezentacja Chin z 3 wygranymi i sumą 45 trafionych bramek przy zerowej stracie. Na drugim miejscu jest reprezentacja Niemiec, która do dnia dzisiejszego rozegrała jedno spotkanie mniej niż liderzy z Państwa Środka. Nasi zachodni sąsiedzi strzelili rywalom dziesięć bramek przy jednej straconej ( w meczu ze Szwecją). Swój trzeci mecz Niemcy rozgrywają dziś przed 14:00 a przeciwko Chinom zagrają ostatniego dnia mistrzostw. Na trzecim miejscu w tabeli plasuje się Szwecja z siedmioma strzelonymi bramkami trzema straconymi.

Print Friendly, PDF & Email