Skarżysko Kamienna: Szpital powiatowy wyłącznie dla chorych z COVID-19

Skarżysko Kamienna: Szpital powiatowy wyłącznie dla chorych z COVID-19
Fot. Pixabay

Szpital Powiatowy w Skarżysku Kamiennej od czwartku jest przeznaczony wyłącznie dla pacjentów z COVID-19. Wojewoda świętokrzyski polecił zapewnić w nim ponad 200 łóżek.

– Jesteśmy przygotowani na przyjęcie pacjentów na wszystkich oddziałach poza wewnętrznym, ponieważ tam nie mamy obsady lekarskiej. Dlatego nie jesteśmy w stanie uruchomić około 40 łóżek – powiedział w czwartek PAP Leszek Lepiarz, dyrektor lecznicy.

Dodał, że „wąskim gardłem” jest obecnie izba przyjęć. – Jesteśmy w stanie przyjąć do szpitala około 30 pacjentów dziennie. To musi być wszystko monitowane z SOR-em i służbami wojewody. Docelowo na ten moment będziemy mogli przyjąć około 170 pacjentów – zaznaczył.

Obecnie w szpitalu przebywa 10 pacjentów covidowych.

Tymczasem z danych urzędu wojewódzkiego wynika, że w regionie przygotowanych jest około 1283 miejsc dla pacjentów z COVID-19. Wolnych pozostało około 230 łóżek. W województwie świętokrzyskim szpitalami przeznaczonymi wyłącznie do leczenia chorych na COVID-19 są placówki w Skarżysku Kamiennej, Starachowicach, Włoszczowie, Busku Zdroju, Opatowie, Szpital Kielecki oraz szpital MSWiA przy ulicy Ogrodowej w Kielcach. Ponadto w Targach Kielce powstaje szpital tymczasowy, w którym będzie 300 łóżek.

Minionej doby w województwie świętokrzyskim potwierdzono 825 nowych zakażeń koronawirusem. Z danych świętokrzyskiego sanepidu wynika, że najwięcej infekcji potwierdzono w Kielcach – 256 oraz powiecie kieleckim – 194. Ponadto potwierdzono 238 ozdrowień z COVID-19 oraz 10 zgonów.

Obecnie w województwie świętokrzyskim 18 227 osób objętych jest kwarantanną, a 181 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. (PAP)

Wiktor Dziarmaga
Print Friendly, PDF & Email