Siłownia Pamięci zaprasza!

Siłownia Pamięci zaprasza!
Fot. Pixabay

W ramach projektu SIŁOWNIA PAMIĘCI i działań wspierających osoby starsze i ich opiekunów organizowane są w grudniu dwa webinary o tematyce związanej z treningami poznawczymi, komunikacją i opieką nad osobami cierpiącymi na choroby otępienne.

Webinar I: 12 grudnia o godz. 11.00
Spotkanie składać się będzie z dwóch części tematycznych:

1. „Komunikacja z osobą cierpiącą na demencję” – przybliżymy świat osoby z demencją i zasady porozumiewania się, które ułatwiają codzienny kontakt i opiekę, odpowiemy m.in. na pytania:

  • co mówić, a co lepiej odpuścić, by zachować cierpliwość? 
  • jak zrozumieć nieadekwatne zachowania i jak na nie reagować?
  • jak aktywizować osobę chorą i czy zawsze jest to dobre?

Prowadzenie Karolina Jurga – psycholożka ds. osób starszych, autorka poradnika pt.: „Idealny opiekun nie istnieje”, założycielka bloga PoznajDemencje.pl

2. „Proste i pomocne” – narzędzia terapeutyczne do samodzielnego wykonania i pracy z seniorami cierpiącymi na zaburzenia otępienne.
Prowadzenie Anna Podstawka, psycholożka i współautorka innowacji społecznej „Proste i pomocne”

Webinar II: 28 grudnia o godz. 18.30
Spotkanie składać się będzie z dwóch części tematycznych:

1.    „Brain gym – psychomotoryka na siedząco” – ćwiczenia ruchowe usprawniające ciało i umysł. Różnorodne zadania dla dłoni i ramion oraz zabawy w parach aktywizujące układ nerwowy, rozładowujące napięcia wywołane stresem i poprawiające ogólne samopoczucie. Metoda nawiązuje do najnowszych odkryć dotyczących wpływu skoordynowanych ruchów ciała na zdolność efektywnego uczenia się i stymulowania funkcji poznawczych.
Prowadzenie dr Edyta Bonk, psycholożka, ekspertka Siłowni Pamięci, pracowniczka naukowa Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS w Sopocie. 

2.    „Muzyka przeciw demencji” – opowiemy o pozytywnym wpływie muzyki na plastyczność mózgu, jak i jakiej muzyki słuchać, aby miała jak najlepszy efekt terapeutyczny dla osób z chorobami otępiennymi oraz jakie korzyści to daje podopiecznym, jak i opiekunom. Przekażemy ścieżki dźwiękowe i manual z przykładami ćwiczeń.

Prowadzenie Ewa Jakubowska, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Zapisy na webinary (jedno lub dwa) możliwe są poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.silowniapamieci.pl/webinary do dnia poprzedzającego termin wydarzenia. 

Spotkania są bezpłatne i potrwają ok. 1,5 – 2 godziny.

Marta Tafil Dalach
Fundacja Stocznia
Print Friendly, PDF & Email