Siatkówka na siedząco: Polacy bez szans na medale

Pierwszy etap Międzynarodowego Turnieju w Siatkówce na Siedząco Kobiet i Mężczyzn Elbląg 2009 mamy za sobą. Z dniem dzisiejszym zakończyła się faza grupowa rozgrywek, której nasze reprezentacje nie mogą uznać za pomyślną. Do tej pory przegraliśmy wszystkie spotkania. To ostatecznie zaprzepaściło nasze nadzieje o medalu na tych mistrzostwach.

Po serii porażek zarówno męska jak i żeńska reprezentacja Polski chcąc liczyć się w dalszej walce musiała swoje ostatnie mecze w fazie grupowej wygrać. Ostatecznie przegraliśmy wszystko.

Panowie przegrali z Bośnią i Hercegowiną 0:3 (16:25, 8:25,18:25), panie natomiast uległy reprezentacji Rosji również w trzech setach (25:14, 25: 16, 25:18 ) Tym samym obie nasze reprezentacje zajmują w swoich grupach ostatnie miejsce i nie mają już szans na walkę o medale.

W w kolejnym etapie zagramy, cóż z tego, jeżeli musiałby się wydarzyć cud, aby udało nam się przejść dalej. Patrząc na styl gry naszych zawodników oraz poziom jaki prezentują pozostałe drużyny, trudno o optymizm.

Pozostałe wyniki z trzeciego dnia turnieju:
1) mężczyźni

Grecja – Wielka Brytania 2:3 ( 23:25, 15:25, 25:17, 25:17, 13:15)
Chorwacja – Niemcy 1:3 ( 25:22, 18:25, 13:25,15:25)
Rosja – Holandia 3:0 ( 29:9, 25:8, 25:11)
Ukraina – Grecja 3:0 (26:16, 25:10, 25:15)
Węgry – Niemcy 1:3 (25:11, 17:25, 16:25, 15:25)
Holandia – Serbia 0:3 ( 14:25, 16:25, 13:25)
Rosja – Bośnia i Hercegowina 0:3 (15:25, 23:25, 14:25)
Ukraina – Anglia 3:0 (25:22, 25:16, 25:9)

2) kobiety
Słowenia – Rosja 3:1 ( 25:16, 23:25, 25:15, 25:23)
Holandia – Litwa 3:0 (25:23, 25:15,25:15)
Niemcy – Finlandia 3:1 (20:25, 25:18, 25:16, 25:19)
Ukraina – Słowenia 3:2 (21:25, 23:25, 25:17, 25:17, 15:12)
Holandia – Finlandia 3:0 (25:15, 25:22, 25:15)

Od jutra (24 września) Mistrzostwa wkraczają w decydująca fazę. Od tej chwili każda drużyna licząca się w walce o medale nie może sobie pozwolić na chwilę dekoncentracji. Każdy przegrany set, to być albo nie być na podium.