Setki uczestników w tegorocznym jubileuszowym Biegu Piekarczyka

Fot. Rafał Sułek

Najmłodsza uczestniczka jubileuszowego 15. Elbląskiego Biegu Piekarczyka miała 6 miesięcy, podczas gdy najstarszy uczestnik liczył 81 wiosen. Dystans 10 km. Najszybciej pokonał elblążanin w czasie Jakub Ossowski w czasie 32 minuty 36 sekund 25 setnych. Wśród pań triumfowała Beata Niemyjska ze Starocina, który dystans 10 km pokonała w 37:18:50.


Kliknij w zdjęcie główne i obejrzyj fotorelacje z wydarzenia


Tegoroczny Bieg Piekarczyka był wyjątkowy pod wieloma względami. Była to jubileuszowa 15 edycja biegu, jak również wystartowała w nim rekordowa ilość uczestników. Jak informują organizatorzy, pakiety startowe, zostały wyprzedane w równie szybkim czasie. Do startu w biegu zapisało się 999 zawodników w biegu głównym i biegu towarzyszącym oraz 700 dzieci i młodzieży, którzy startowali w porannym Mini Biegu. Zapisy na Bieg Piekarczyka wystartowały w styczniu. Początkowa pula na Mini Bieg określała 600 uczestników, w zaledwie kilka tygodni wszystkie miejsca zostały zapełnione. Po wielu zapytaniach i prośbach, zdecydowano się limit ten zwiększyć o kolejne 100 pakietów startowych.

– Decyzja o zwiększeniu puli nie była taka łatwa, ze względu na określony harmonogram całego wydarzenia, ale zdecydowaliśmy się na taki ruch, aby jak najwięcej naszych najmłodszych biegaczy, mogło powalczyć o ten pamiątkowy medal z piętnastej edycji – mówi Marek Kucharczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W biegu głównym, który wystartował punktualnie o godzinie 11:00, wzięli udział zawodnicy z całej Polski, jak również miłośnicy biegania z Białorusi, Francji, Irlandii. Biegacze mieli do pokonania dwa dystane 5 km lub 10 km. Trasa (jedna pętla liczyła 5 km) wiodła ulicami Elbląga: Teatralną, Nowowiejską, Traugutta, Grota-Roweckiego, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Wigilijną, Świętego Ducha, Wodną, Wałową, Stoczniową, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską, Browarną, Teatralną.

Najszybciej na mecie na dystansie 5 km zameldował się Marcin Konieczny z Kieźlin reprezentujący klub K.S Niemaniemogę, który dystans pokonał w czasie 15:55:56. Tuż za nim uplasowali się: Arkadiusz Połeć z Rumii (z czasem 16:00:52) oraz Patryk Sowiński z Elbląga (z czasem 16:01:89). Wśród kobiet najszybsze na tym dystansie były: Zuzanna Głombiowska z gdyni, reprezentująca klub Runpassion.pl Team (z czasem 19:17:42), Ewelina Uniatowksa z Malborka (z czasem 20:49:08 oraz Joanna Czarnecka z Elbląga (z czasem 22:26:04).

Z kolei na pełnym dystansie tegorocznego Biegu Piekarczyka – 10 km, najszybsi okazali się: Jakub Ossowski z Elbląga reprezentujący Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód/Run Goku Team (z czasem 32:36:25), John Meade z Cork, który na linię mety przybiegł jako drugi z czasem 33:38:95. Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Tomaszewski z Torunia, który wybiegł czas rzędu 34:02:43).

Wśród pań na tym dystansie jako najszybsza finiszowała Beata Niemyjska ze Starocina reprezentująca klub LKS Zantyr Sztum, która uzyskała czas 37:18:50. Kolejna była Dorota Kaczmarek z Gdańska reprezentujaca klub Adidas Runners Tricity, która 10 km przebiegła w czasie 40:33:73. Na trzecim miejscu uplasowała się Monika Danielska z Ostródy, która na metę dobiegła w czasie 41:55:55.

Pełne wyniki poszczególnych zawodników znaleźć można TUTAJ

W ramach tegorocznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka na wszystkich uczestników biegu jak również pozostałych elblążan czekał także festyn na Placu Jagiellończyka. Na odwiedzających czekała strefa gastronomiczna, stoisko z animacjami dla dzieci, dmuchańce, jak również loteria fantowa.

Print Friendly, PDF & Email