Sercem widzę więcej

Sercem widzę więcej
Fot. olsztyn.eu

Pod takim tytułem olsztyński muzyk Daniel Rupiński wydał swoją debiutancką płytę. Jak sam mówi, spełniło się jedno z jego największych marzeń.

– To niesamowite uczcie móc zrealizować swoje marzenie – cieszy się Daniel Rupiński – Jestem przykładem że można to zrobić i zachęcam innych, by także marzyli i szukali sposobów na realizację takich wizji.

Multiinstrumentalista dodał także, że marzenie to towarzyszyło mu od zawsze. Teraz udało się je spełnić min. dzięki wsparciu Urzędu Miasta Olsztyna, który przeznaczył na ten cel 8 tysięcy złotych. Min. za te pieniądze muzyk nagrał płytę i wydał ją w nakładzie 100 sztuk. Do tego, wraz z fundacją Szansa dla Niewidomych, zorganizował profesjonalną sesję zdjęciową i koncert, który odbył się w grudniu ubiegłego roku.

– Daniel jest jedną z osób, która dostała od nas pieniądze na promocję swojej twórczości – mówi Gabriela Konarzewska, dyrektora Wydział Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta Olsztyna – zachęcamy wszystkich olsztyńskich artystów do składania wniosków i korzystania ze wsparcia, które oferujemy.

Na płycie znalazło się 10 utworów poezji Marcina Urbana w aranżacji muzycznej oraz wokalnej Daniela Rupińskiego. Niewidomy artysta od urodzenia jest związany z Olsztynem. A od 2009 roku pełni też rolę miejskiego hejnalisty.

Źródło: olsztyn.eu
Print Friendly, PDF & Email