Olsztyn: Trwa Tydzień Seniora

Olsztyn: Trwa Tydzień Seniora
Fot. Adminstrator

Najbliższe dni upłyną w stolicy regionu pod znakiem wzmożonej aktywności seniorów. W tym czasie nie zabraknie warsztatów, występów, zajęć sportowych.

Tydzień Seniora jest organizowany przez szereg miejskich jednostek współpracujących z Radą Olsztyńskich Seniorów. Najważniejszym celem jest zaproponowanie osobom w wieku 60+ atrakcyjnej oferty, głównie kulturalnej.

– Będziemy rozmawiać o sztuce, zdrowiu  oraz pasjach życia codziennego – Aleksandra Dobies z Miejska Biblioteka Publiczna. – Poruszymy zagadnienia związane z obsługą komputera i korzystaniem z Internetu. Na uczestników wydarzeń czeka wiele spotkań z ciekawymi ludźmi.

Nordic walking, warsztaty i wykłady poświęcone zdrowiu, spotkania z literaturą i autorami książek – to tylko część przygotowanych atrakcji. Jednym z ważniejszych wydarzeń będą XXV Artystyczne Spotkania Olsztyńskich Ośrodków Wsparcia.

Arenami Tygodnia Seniorów są m.in. CRS Ukiel, biblioteka Planeta 11 i Multicentrum oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych. Organizatorami są Przyjaciele Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejska Biblioteka Publiczna, Rada Olsztyńskich Seniorów, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wydarzenie współfinansowane jest przez Samorząd Olsztyna.

Inauguracja odbędzie się w sobotę (19 października) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. Tydzień seniora potrwa do 26 października.

Program Tygodnia Seniora znaleźć można TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email