Seniorze skorzystaj z bezpłatnego szczepienia!

Seniorze skorzystaj z bezpłatnego szczepienia!
Fot. pixabay.com

Trwa realizacja „Programu profilaktycznego przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród mieszkańców Elbląga po 65 roku życia z grupy ryzyka”. Dzięki niemu elbląscy seniorzy mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw pneumokokom.

Na szczepienie zapraszamy osoby w wieku powyżej 65 lat, zamieszkałe na terenie Miasta Elbląg, które nie były szczepione szczepionką przeciwko pneumokokom i należą do grupy ryzyka – w tym osoby leczące się z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli i astmy oskrzelowej (J40 – J47). Grupa  ryzyka określona w Programie oznacza grupę chorób: Przewlekłe choroby dolnych dróg oddechowych.

Przebieg chorób pneumokokowych u pacjentów z w/w grupy ryzyka jest cięższy ponieważ ich układ odpornościowy jest osłabiony, bądź nie w pełni wykształcony. W grupie osób dorosłych zarówno zapadalność jak i śmiertelność z powodu inwazyjnej choroby pneumokokowej rośnie z wiekiem.

Szczepienie przeciw pneumokokom jest bardzo ważne w obecnej sytuacji, zwłaszcza dla osób z grupy ryzyka objętej Programem, gdyż może uratować przed bakteryjnym powikłaniem zakażenia koronawirusowego.

Realizatorami Programu są następujące przychodnie:

    „ZAWADA”, ul. Wiejska 18, tel.  728-553-664

    „ALFA”, ul. Komeńskiego 35, tel. 55 239-45-20

Pacjent zgłaszający się na szczepienie zobowiązany będzie do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego przynależność do grupy ryzyka.

Print Friendly, PDF & Email