Seniorze – już jutro wybierz „Kierunek: Zdrowie”

Seniorze – już jutro wybierz „Kierunek: Zdrowie”
Zapraszamy wszystkich seniorów do udziału w spotkaniach

Już jutro odbędzie się kolejne spotkanie w ramach kampanii prozdrowotnej dla seniorów pn. „Kierunek: Zdrowie”. Hasło jutrzejszych zajęć brzmi „Stylowy Senior”.

Zajęcia ruchowe poprowadzi Anna Boba Anna Boba, nauczyciel WF z SP 11. Część wykładową natomiast poprowadzi troje nauczycieli z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu: Izabela Zasuwik-Lenarczyk, Natalia Menzińska-Hajec oraz Ewelina Sochaczewska.

Podczas zajęć seniorzy między innymi dowiedzą się czym jest trychologia, jakie są najczęstsze choroby skóry głowy i przyczyny wypadania włosów, jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja dłoni i paznokci oraz jakie makijaż jest odpowiedni dla seniorów. Uczestnicy spotkania oprócz wiedzy teoretycznej będą mogli skorzystać z zajęć praktycznych. Uczniowie klas fryzjerskich będą wykonywać zabiegi pielęgnacji dłoni, czesania włosów oraz wykonywać makijaże.

Po zajęciach odbędzie się degustacja zdrowych przekąsek, w tym: kanapek z pastą z makreli i ogórkiem, kasz z duszonymi warzywami, smoothie z kiwi, bananem, jabłkiem i otrębami owsianymi, ciasta marchewkowego.

Spotkanie odbędzie się w godz. 13:00 – 15:00 w hali sportowo – widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135. Z uwagi na charakter zajęć prosimy o luźny, sportowy ubiór i obuwie.

Organizatorem kampanii jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów, a partnerem Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Print Friendly, PDF & Email