„Semper Paratus” dla Funkcjonariusza Służby Więziennej

„Semper Paratus” dla Funkcjonariusza Służby Więziennej
Fot. mjr Marek Stuba

W dniu dzisiejszym Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Gdańsku płk Andrzej Tesarewicz, w imieniu Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, wręczył odznakę Semper Paratus funkcjonariuszowi działu ochrony Aresztu Śledczego w Elblągu mł. chor. Rafałowi Steinborn.

Obecny podczas wręczenia odznaki Asystent Społeczny Ministra Michała Wosia Michał Gzowski przekazał gratulacje od Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro oraz od wiceministra sprawiedliwości odpowiedzialnego za Służbę Więzienną Michała Wosia dodając, że cieszy się, że tak ważna odznaka trafia dzisiaj do funkcjonariusza elbląskiej Służby Więziennej.

Obecni także Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku ppłk Adam Poćwiardowski oraz Dyrektor Aresztu Śledczego w Elblągu ppłk Marek Sokół przyłączyli się do gratulacji i podziękowań za godną naśladowania postawę, profesjonalizm i gotowość do reagowania w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych.

Wyróżnienie „Semper Paratus” (łac. Zawsze gotowy) nadawane jest przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej za dokonanie czynu świadczącego o szczególnej odwadze i bohaterstwie. Funkcjonariusz w 19 marca br. po godzinie 19:00, będąc po służbie, ujął pijanego i agresywnego sprawcę wypadku drogowego, który usiłował uciec po spowodowaniu kolizji na drodze. Pan Rafał Steinborn udzielił również pomocy poszkodowanej w tym zdarzeniu kobiecie.

Jak przystało na bohatera funkcjonariusz skromnie mówi: „Nie czuję się bohaterem, zrobiłem to co do mnie należało, nie mogłem postąpić inaczej”.

Mł. chor. Rafał Steinborn wstąpił do Służby Więziennej w 2003 roku. Od początku służbę pełni w dziale ochrony, obecnie zajmuje stanowisko starszego oddziałowego. Ze swoich obowiązków wywiązuje się rzetelnie, a postawa jaką się wykazał podczas zdarzenia, zasługuje na szczególne wyróżnienie i jest godna do naśladowania.

mjr Marek Stuba
Print Friendly, PDF & Email