Sekcja tkactwa i rękodzieła dla dorosłych w Światowidzie

Sekcja tkactwa i rękodzieła dla dorosłych w Światowidzie
Fot. nadesłane

Tkanie tkaniny i rękodzieło artystyczne – czy to może być ciekawe? Przyjdź na zajęcia do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i przekonaj się. Tkactwo jest tradycyjnym zajęciem, znanym już od tysięcy lat. Jednak przeplatanie barwnych włóczek może być również doskonałą zabawą dla dorosłych.

Podczas zajęć wykorzystuje się techniki tj. batik, makrama, filcowanie na sucho i mokro oraz szycie. Wymienione techniki pozwolą na wykonanie przedmiotów dekoracyjnych oraz użytkowych takich jak m.in. makatki, meble, torby, biżuteria, dywaniki, poduszki, osłonki na kwiaty, maskotki, elementy odzieży oraz wiele innych. Szczególna ekspresja twórcza będzie mogła być wyrażona poprzez pracę z tkaniną eksperymentalną, która pozwala twórcy wychodzić poza schematy i szukać nowych rozwiązań artystycznych.

Podczas przewlekania włóczek, sznurków i materiałów trenowana jest sprawność manualna palców, koordynacja wzrokowo-ruchowa oraz zmysł dotyku. Tkanie wbrew pozorom nie jest nudne. Podczas pracy uczestnicy są pochłonięci doborem kolorów i faktur, tak by efekt finalny stanowił spójną całość. Celem instruktora jest rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczestników i ich rozwój osobisty.

– Jeśli chciałbyś własnoręcznie stworzyć unikatową tkaninę, przeplatając nici wątku i osnowy, zapraszamy na warsztaty. W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbywają się cykliczne zajęcia tkactwa i rękodzieła artystycznego dla dorosłych. Na warsztaty zapraszamy w każdą środę w godzinach od 18:00 do 20:00. Warsztaty prowadzi Anna Karatkiewicz – informują organizatorzy.

  • Termin i miejsce | środy, godz.: 18:00-20:00, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
  • Zapisy i więcej informacji | aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl, tel. 55 611 20 59
  • Odpłatność 150 zł/miesiąc
Print Friendly, PDF & Email