Sarajewo 2022: Reprezentacje rozpoczynają walkę w Mistrzostwach Świata

Sarajewo 2022: Reprezentacje rozpoczynają walkę w Mistrzostwach Świata
Fot. materiały prasowe

Dziś (4 listopada) rozpoczynają się MistrzostwaŚwiata w siatkówce na siedząco, które rozgrywane są w stolicy Bośni i Hercegowiny. Biorą w nich udział również męska i żeńska reprezentacja Polski. Oba składy, swoje pierwsze mecze rozegrają już dziś. Transmisje ze spotkań śledzić można na kanale You Tube.

– Sarajewo to wspaniałe miasto i jestem pewien, że wszyscy odwiedzający będą bardzo cieszyć się miastem i otoczeniem – ale najpierw skupiamy się na zawodach, a wszystkim uczestnikom życzę wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że dobrze się bawili w Siedzącą Siatkówkę 2022 Mistrzostwa Świata w Sarajewie! – powiedział prezydent World ParaVolley Barry Couzner, podczas ceremonii otwarcia turnieju, która odbyła się 3 listopada, czwartek wieczorem w Hotel Hills w stolicy Bośni i Hercegowiny.

W ciągu ośmiu dni turnieju rozegranych zostanie 56 spotkań mężczyzn i 49 kobiet. Finałowe starcie w obu kategoriach zaplanowano na 11 listopada.

Męskie reprezentacje podzielone są na cztery grupy – w każdej po 4 drużyny. Biało-czerwoni w pierwszym etapie turnieju zmierzą się z Brazylią, Niemcami i Kanadą. Pierwsze spotkanie nasi reprezentanci rozegrają już dziś o 19:30 a ich rywalem będzie 4 w rankingu światowym Brazylia.

Mecz oglądać można będzie TUTAJ

W męskiej części turnieju tytułu bronić będzie Iran. Lecz panujący mistrzowie Europy – Bośnia i Hercegowina, nie zamierzają łatwo oddać skóry i wykorzystać przewagę własnego boiska.

Wśród pań, sytuacja jest jeszcze bardziej emocjonująca. Z powodu nieobecności broniących tytułu mistrzów Rosyjskiego Komitetu Paraolimpijskiego i dwukrotnych poprzednich mistrzów świata Chin (nieobecnych z powodu zakazu i ograniczeń związanych z Covid-19), dużą szansę na historyczny tytuł mogą liczyć reprezentantki USA, które na każdym z poprzednich trzech turniejów kończyły zawody na drugim miejscu.

Nasze panie rozpoczną swoją walkę – podobnie jak panowie, 4 listopada. Swój pierwszy mecz biało-czerwone rozegrają o 18:45 z reprezentacją Rwandy. W kolejnych dniach ich rywalkami będą: Ukrainki, Węgierki a także gospodynie turnieju. Warto też dodać, ze dla naszej drużyny, jest pierwsza tak duża impreza w której biorą udział.

Spotkania pań oglądać można TUTAJ

Zapraszamy do oglądania i kibicowania!

Print Friendly, PDF & Email