Rzecznik rządu: W piątek ogłoszenie decyzji w sprawie cmentarzy

Rzecznik rządu: W piątek ogłoszenie decyzji w sprawie cmentarzy
Fot. Pixabay

Jeszcze w czwartek rządowy zespół zarządzania kryzysowego dyskutował na temat ewentualnego zamknięcia cmentarzy; w piątek zostanie ogłoszona decyzja w tej sprawie – poinformował w czwartek w Radiu Wnet rzecznik rządu Piotr Müller.

Podczas czwartkowej konferencji na Stadionie Narodowym premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w piątek rząd przedstawi informacje dotyczące m.in. dostępności cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych oraz zasady pracy biurowej.

Rzecznik rządu pytany w Radiu Wnet, czy możliwy jest nowy lockdown oraz o doniesienia medialne o możliwości wprowadzenia stanu wyjątkowego, odparł, że nie ma w tej chwili żadnej decyzji, co do kwestii wprowadzenia takiego stanu.

– Co do nowych obostrzeń w najbliższym okresie, to jutro pan premier będzie o tym informował i przedstawi takie ograniczenia – powiedział Müller.

Jak dodał wiele ograniczeń funkcjonuje już obecnie, w tym zawieszenie działalności lokali gastronomicznych, z wyjątkiem wydawania posiłków na wynos czy wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach.

– Dzisiaj spotka się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, omówi wszystkie „za” i „przeciw” takiej decyzji, aby np. zdecydować się na zamknięcie cmentarzy. Myślę, że dzisiaj ta dyskusja się zakończy, a jutro zostanie ogłoszona decyzja – powiedział w czwartek po południu rzecznik rządu. (PAP)

Mateusz Roszak
Print Friendly, PDF & Email