Rzecznik MZ: W kolejnych województwach materializują się czarne scenariusze

Rzecznik MZ: W kolejnych województwach materializują się czarne scenariusze
Fot. Martin Lopez / Pexels

Dzisiejsze wyniki nie pozostawiają złudzeń co do rozwoju epidemii w Polsce. Niestety w kolejnych województwach materializują się czarne scenariusze – powiedział PAP rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jak dodał, w środę zaplanowano konferencję szefa MZ na temat sytuacji epidemicznej.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o kolejnych 25 052 zakażeniach koronawirusem i 453 zgonach. Najwięcej przypadków odnotowano na Mazowszu (4142) i na Śląsku (4030).

– Dzisiejsze wyniki nie pozostawiają złudzeń, co do rozwoju epidemii w Polsce. Idziemy dość szybką ścieżką wrostków. Niestety w kolejnych województwach materializuje się czarne scenariusze – podkreślił Andrusiewicz.

Wskazał, że za rosnącą skalą zakażeń podążają w tej chwili wzrosty w zakresie zgonów.

– W tej chwili trwają ustalenia ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z premierem Mateuszem Morawieckim oraz z rządowym zespołem zarzadzania kryzysowego w zakresie kolejnych pilnych działań – przekazał rzecznik MZ.

Dodał, że w środę po południu (o godz. 15:00) zaplanowano konferencję ministra zdrowia na temat obecnej sytuacji epidemicznej.

Od 4 marca 2020 r., gdy wykryto pierwszy przypadek SARS-CoV-2 w Polsce, zakażenie potwierdzono u 1 956 974 osób, z których 48 032 zmarło. (PAP)

Karolina Kropiwiec
Print Friendly, PDF & Email