Ruszyła XXI edycja konkursu „Barwy Wolontariatu”

Ruszyła XXI edycja konkursu „Barwy Wolontariatu”
Zachęcamy do składania zgłoszeń

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu zaprasza do udziału w konkursie „Barwy wolontariatu”. Jest to już kolejna edycja  konkursu, którego realizację zainaugurowaliśmy w Międzynarodowym Roku Wolontariatu 2001. Nosił on wówczas tytuł „Wolontariat – nowe spojrzenie na pracę społeczną”.

Od tego czasu działalność wolontariuszy bardzo rozwinęła się zarówno w obszarach potocznie utożsamianych z tego typu zachowaniem, tj. pomocy społecznej, ekologii, oświaty czy służby zdrowia, jak i pojawiają się nowe, dotychczas mało dostępne dla wolontariuszy dziedziny – kultura, sport, działalność administracyjna, wolontariat pracowniczy, e-wolontariat, usługi specjalistyczne np. porady prawne czy tłumaczenia.

Różnorodność obszarów społecznych, w których pracują wolontariusze, pojawiające się nowe role i funkcje, które mogą pełnić sprawiają, że wolontariat w naszym kraju staje się szalenie barwny.

Konkurs skierowany jest do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, które realizują program wolontariatu pracowniczego, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch wolontarystyczny w Polsce.

Zgłoszeń do konkursu mogą dokonywać organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, które realizują program wolontariatu pracowniczego, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy, a także zgłaszać mogą się sami wolontariusze.

– Jesteśmy pewni, że konkurs stworzy możliwość do zaprezentowania ciekawych sylwetek wolontariuszy, wyjątkowych akcji wolontarystycznych, podzielenia się swoimi refleksjami na temat tej formy działalności – mówi Laura Mickiewicz z Miejskiego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Termin nadsyłania zgłoszeń kandydatów upływa dnia 15 listopada 2021 r.

Decyduje data wpłynięcia zgłoszenia do Organizatora konkursu.

Zgłoszenia należy nadsyłać na adres:

 Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu

ul. Związku Jaszczurczego 17/26 , 82-300 Elbląg,

bądź na adres mail:  wolontariat@centrumelblag.pl,

lub dostarczyć osobiście do siedziby biura Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Więcej informacji w regulaminie konkursu (TUTAJ). Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ.

Print Friendly, PDF & Email