Ruszyła ostatnia tura ferii

Ruszyła ostatnia tura ferii
Fot. Pixabay

Doczekali się! Ostatnie w kolejce województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie właśnie rozpoczynają ferie zimowe. To dobra okazja do zapoznania się z bogatą ofertą zniżek dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To m.in. kina, muzea, baseny, lodowiska i wiele innych lokalizacji.

To już ostatnia tura tegorocznych ferii zimowych – dzisiaj rozpoczynają je mieszkańcy województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Jak spędzić czas aktywnie i świetnie się bawiąc, ale nie wydając przy tym fortuny? Z Kartą Dużej Rodziny.

Dzisiaj Kartę Dużej Rodziny honoruje ok. 6,5 tys. partnerów, a ze zniżek można korzystać w ok. 24 tys. lokalizacji. W ponad 2,3 tys. miejsc świadczone są usługi w zakresie sportu, turystyki i rekreacji, a w ponad 620 – kultury.

To zarówno instytucje publiczne, jak i prywatne podmioty. Zniżki ustawowe obejmują opłaty paszportowe, transport kolejowy oraz darmowe wstępy do parków narodowych. Na terenie całego kraju można również korzystać ze zniżek oferowanych przez wybranych przewoźników oraz stacje paliw.

MRPiPS przygotowało krótki przegląd atrakcji w poszczególnych województwach.

Dolnośląskie: Park Linowy we Wrocławiu

Dla nieustraszonych i niebojących się wysokości śmiałków zniżki oferuje Park Linowy „Zoolandia” w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu. Młodsze dzieci świetnie odnajdą się we wrocławskiej sali zabaw dla dzieci „Fikołki”. Pływalnia kryta w Zgorzelcu, Wyciąg Winterpol Biały Jar w Karpaczu, a może Park Narodowy Gór Stołowych? Albo wizyta w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Twierdzy Srebrna Góra czy Zamek Książ w Wałbrzychu – to tylko część atrakcji w województwie dolnośląskim, które honorują Kartę Dużej Rodziny.

Mazowieckie: Papugarnia w Warszawie

Na zapalonych ornitologów oraz tych, którzy chcą sobie zrobić zdjęcie z kolorowym ptakiem siedzącym na ramieniu, czeka w Warszawie Papugarnia Carmen. Na aktywnych czeka „Zimowy Narodowy”, czyli PGE Stadion Narodowy z lodowymi atrakcjami, a także Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie. Chcący przeżyć lekcję historii mogą odwiedzić m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Opolskie: Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu

Opole to ważny punkt na muzyczno-kulturalnej mapie Polski. Odwiedzając województwo opolskie, warto więc uwzględnić w swoim harmonogramie Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu. Do tego dochodzi m.in. Muzeum Piastów Śląskich, Muzeum Powiatowe w Nysie czy Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Aktywny wypoczynek po wizycie w muzeum zapewni z kolei Krapkowicka Pływalnia „Delfin” oraz Park Linowy „Zoolandia” w opolskim ZOO.

Zachodniopomorskie: Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Wałczu

A może ktoś marzy o wielkiej sportowej karierze? Albo po prostu dobrej zabawie w ruchu? Na fanów tego rodzaju aktywności fizycznej ze zniżkami czeka Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Albo pływalnia Fala przy Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie. Z Kartą Dużej Rodziny warto też odwiedzić Muzeum Narodowe w Szczecinie, Barlinecki Ośrodek Kultury oraz Kino Helios.

Szczegółowy wykaz wszystkich partnerów KDR można znaleźć pod adresem https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/kdr oraz w aplikacji mobilnej. To wygodny podział nie tylko na województwa, ale też kategorie takie jak kultura, sport czy żywność.

Źródło: MRPiPS
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email