Ruszyła akcja charytatywna jaworskich policjantów „Nakręć się dla Hani”

Ruszyła akcja charytatywna jaworskich policjantów „Nakręć się dla Hani”
Fot. Dolnośląska Policja

Wczoraj (3.11) przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, stanęło wielkie czerwone serce, do którego policjanci i pracownicy jaworskiej komendy przez cały listopad będą wrzucać plastikowe nakrętki. Ruszyła bowiem akcja charytatywna policjantów „Nakręć się dla Hani”. Plastikowe korki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 14-letniej Hani Winter, która wskutek okołoporodowego niedotlenienia mózgu choruje na mózgowe porażenie dziecięce i każdego dnia potrzebuje kosztownej rehabilitacji.

Dla jednych nakrętka jest zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych staje się pomocna w drodze do lepszego życia. Jaką wartość mają plastikowe nakrętki, doskonale wiedzą policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, którzy cyklicznie przynoszą do pracy plastikowe korki i zapełniają nimi worki. Okazało się bowiem, że 14-letnia mieszkanka Jawora bardzo takich nakrętek potrzebuje. 14-letnia Hania Winter wskutek okołoporodowego niedotlenienia mózgu choruje na mózgowe porażenie dziecięce i wymaga codziennej, kosztownej rehabilitacji.

W tym celu przed jaworską komendą stanęło wielkie czerwone serce, do którego policjanci oraz pracownicy będą wrzucać nakrętki, które najpierw trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą Hani. Serce to będzie stało przed budynkiem jaworskiej komendy przez cały listopad.

– Nakrętki można również wrzucać do wszystkich czerwonych serc znajdujących się na terenie Jawora oraz powiatu jaworskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta oraz całego powiatu do udziału w tym charytatywnym przedsięwzięciu, bo przecież warto pomagać! Dlatego NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE, zbieraj nakrętki i przynieś je do Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, aby pomóc Hani Winter – apelują policjanci.

W akcję włączyli się także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze oraz Stowarzyszenie Damy Radę, której Hania jest podopieczną.

KWP we Wrocławiu / kp
Print Friendly, PDF & Email