Rusza nowy sezon Amp Futbol Ekstraklasy

Rusza nowy sezon Amp Futbol Ekstraklasy
Fot. Bartłomiej Budny

Piąty sezon, pięć zespołów, pięć turniejów – w najbliższą sobotę w Płońsku wystartuje nowy sezon Amp Futbol Ekstraklasy, w którym oprócz dobrze znanych z poprzednich rozgrywek zespołów wystartują również Legia Warszawa i debiutanci: Miedziowi Polkowice. Wstęp na Stadion Miejski jest bezpłatny, a wszystkie mecze transmitowane będą na żywo na FB/Amp Futbol Polska.

Nowy sezon Amp Futbol Ekstraklasy już od początku jest dowodem na szybkość rozwoju dyscypliny w Polsce. Dzięki zaangażowaniu w nią Legii Warszawa i powstaniu nowego zespołu w Polkowicach, w lidze wystąpi jeszcze więcej zawodników, drużyny rozegrają jeszcze więcej meczów, które obejrzy jeszcze więcej kibiców.

– Chcemy, aby jak najwięcej osób brało aktywny udział w lidze i obecny sezon jest tego potwierdzeniem – mówi Adrian Stanecki, reprezentant Polski i zawodnik Legii Warszawa.

Po trzyletniej dominacji Husarii Kraków w poprzednim sezonie mistrzostwo Polski zdobył stołeczny zespół, który znów będzie jednym z faworytów Amp Futbol Ekstraklasy.

– Wywodzimy się z Glorii Varsovia, jesteśmy mistrzami kraju, więc nasz cel na ten sezon ligowy może być tylko jeden: obrona tytułu – zaznacza Stanecki, który dodaje, że celem Legii na pierwszy turniej w Płońsku będzie zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca. – Żadna inna pozycja nie wchodzi w grę – zapowiada reprezentant Polski.

W gronie faworytów nie są stawiani zawodnicy GKS-u Góra, ale nie można odmówić im ambicji.

– Jak każdy zespół chcemy w Płońsku po prostu wygrać – mówi Rafał Bieńkowski, zawodnik gospodarza turnieju. GKS Góra w ubiegłym sezonie zajął czwarte miejsce w Amp Futbol Ekstraklasie, ale w styczniu tego roku pokazał się ze świetnej strony i zdobył Puchar Amp Futbol Polska.

Zawody w Płońsku będą szczególnie ważne także dla Legii Warszawa, dla której będzie to ostatni sprawdzian przed turniejem Ligi Mistrzów EAFF w Tbilisi, który odbędzie się 25-26 maja.

– Dobrze, że Amp Futbol Ekstraklasa jest taka mocna, niejeden zagraniczny zespół byłby tu dostarczycielem punktów. W Tbilisi zagramy w „grupie śmierci” z Evertonem i Ortotek Gazilerem SK, więc bardzo przyda nam się ligowy test przed najważniejszym dla nas turniejem w roku. Naszym celem w Lidze Mistrzów jest podium, choć w fazie grupowej zmierzymy się z zawodowcami – deklaruje Stanecki.

W pierwszym turnieju Amp Futbol Ekstraklasy 2019 o zwycięstwo powalczą Legia, Husaria Kraków, Kuloodporni Bielsko-Biała, Miedziowi Polkowice oraz GKS Góra, gospodarz pierwszych zawodów, które odbędą się w Płońsku.

TERMINARZ PIERWSZEGO TURNIEJU:

AMP FUTBOL EKSTRAKLASA – I TURNIEJ SEZONU 2019

27-28 kwietnia PŁOŃSK, STADION MIEJSKI ul. Mikołaja Kopernika 3

Transmisja wszystkich meczów na www.facebook.com/AmpFutbolPolska/

Sobota 27 kwietnia
11:00 oficjalne rozpoczęcia turnieju
11:30 GKS Góra – Legia Warszawa
12:45 Husaria Kraków – Kuloodporni Bielsko-Biała
14:00 Miedziowi Polkowice – Legia Warszawa
15:30 GKS Góra – Husaria Kraków
16:45 Miedziowi Polkowice – Kuloodporni Bielsko-Biała

Niedziela 28 kwietnia
8:00 Husaria Kraków – Legia Warszawa
9:15 GKS Góra – Miedziowi Polkowice
10:45 Legia Warszawa – Kuloodporni Bielsko-Biała
12:00 Miedziowi Polkowice – Husaria Kraków
13:30 GKS Góra – Kuloodporni Bielsko-Biała
14:30 oficjalne zakończenie turnieju

TERMINY TURNIEJÓW W SEZONIE 2019:
PŁOŃSK 27-28 kwietnia 2019 – GKS Góra
BIAŁKA TATRZAŃSKA 15-16 czerwca 2019 – Husaria Kraków
POLKOWICE 24-25 sierpnia 2019 – Miedziowi Polkowice
WARSZAWA 21-22 września 2019 – Legia Warszawa
BIELSKO-BIAŁA 12-13 października 2019 – Kuloodporni Bielsko-Biała

Organizator rozgrywek Amp Futbol Polska

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Fot. Bartłomiej Budny
Print Friendly, PDF & Email